Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Chłodnica chodzi cały czas...


Rekomendowane odpowiedzi

Od jakiegoś czasu zauważyłem że moje auto głośno chodzi. Jak sie okazało buczy chłodnica która działa od momentu nacisniecia startera (nawet bez właczania auta). Nie wiem czy to termostat czy jakieś inne czujniki mkogły pójść. Dodam tylko że jakiś miesiąc temu zabrakło mi paiwa i mechanik musial pompowac ręczna pompka, lecz były z tym porboblemy (bo popmpka wogóle nie działa), troche rozpruł mi przód aby po wstrzykiwać rope strzykawka i tak sobie mysle że może on mi coś tam odczepił grzebiac w okolicach płynu chłodniczego ??

Aha płyn w chłodnicy co prawda jest przy kresce MINIMUM ale jest i ten poziom sie utrzymauje.

 

PS. Znalazłem podobny temat ale nie zakończony bez wyceny wiec opisuje swój przypadek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chłodnica tylko wentylator. Podjedź do tego fachowca i niech ci sprawdzi.

Ja podjechałem do niego tylko z tą rzeczą, nie chce do nich jeździć bo to brudasy, wszystko robią na sile, a mechanika a tym bardziej elektronika nie na tym chyba polega...

Uszkodzony czujnik temperatury cieczy chłodzącej

Przemo, mój imienniku, a coś więcej na ten temat? czy jest opcja zrobienia tego samemu jak ktoś zmieniał tylko w swoim życiu klocki z tarczami i koła w samochodzie ? :) Duże koszty ewentualnie ?

Dodam że mam tez pusta klimę od kilku dni leci mi już tylko cieple powietrze, ma to jakiś wpływa czy nie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku uszkodzenia czujnika temperatury zaraz po włączeniu zapłonu włącza się wentylator na chłodnicy, takie zabezpieczenie.

W przypadku włączenia klimy włącza się wentylator na chłodnicy. Sprawdź czy czasem nie masz stale włączonej klimy, z tym, że wg moje wiedzy wentylator powinien się włączyć po ruszeniu i przejechaniu iluś tam metrów lub przekroczenie pewnej prędkości, czyli warunków jakie muszą być spełnione aby włączyć klimatyzację.

Oczywiście w przypadku "pustego" układu klimatyzacji wentylator się włączy , ale nie włączy się sprężarka.

Oba te przypadki działają chyba we wszystkich renówkach, nie zależnie od silnika wersji wyposażenia. A na pewno we wszystkich Megankacj i Scenicach.

Co do wymiany czujnika sprawa jest bardzo prosta potrzeby jest klucz, nowy czujnik i ok 1 l płynu na uzupełnienie tego co wycieknie w trakcie wymiany.

Proponuję jednak użycie opcji :) i poczytanie na forum tematów odnośnie czujnika temp. silnika. Znajdziesz wszystko na ten temat łącznie z tym jak sprawdzić czujnik. I od tego bym zaczął, zanim kupisz nowy czujnik.

A potem po kolei; wymienić czujnik lub nie, nabić klime i cieszyć się autkiem ;-)

Staraj się aby poziom płynu w układzie chłodzenia chłodzenia był mniej więcej w połowie, pomiędzy min i max na zbiorniczku wyrównawczym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!