Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Dotarcie


pi3cka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczow jako ze jest to moj 1 post na waszym forum prosze o lagodny wymiar kary jak cos sknoce :) a wiec jestem wlascicielem Meganki z 2009r silnik 1.4 tce i nasowaja sie takie o to pytania w ksiazce pisze ze przez 3k km nalezy dotrzec silnik i nie przekraczac 3500rpm a w salonie mowia mi ze jest juz dotarty fabrycznie wiec kogo sluchac :| :shock: i czy lejac jej 100 oktanowke nie robie bledu

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6 - pl-literki - Prezes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojciec kupował Clio do nauki jazdy (co prawda bez TCE, ale z gazem). Samochód jeszcze w dniu wyjechania z salonu trafił w ręce kursantów, a więc nie tyle nie był docierany, co wręcz eksploatowany ekstremalnie. Jak dotąd przejechane 70 tys. i żadnych problemów.

Zapewne dotarcie auta nie zaszkodzi, szczególnie jeśli dużo jeździsz i te 3k zrobisz w miesiąc. Ale jeśli miałoby Ci to zająć pół roku, to bym sobie odpuścił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pi3cka, po 1. to książka mówi aby przez pierwszy 1000km nie przekraczać 3000-3500 obr. lub 130km/h na najwyższym biegu i że silnik osiąga pełnię parametrów po 3000km.

Są 2 szkoły: jedna mówi żeby stosować się do zaleceń producenta (ja kilka służbowych meganek tak traktowałem i nie mam z nimi żadnego problemu), a druga mówi jeździć normalnie a nawet od razu zacząć cisnąć bo jak ma cos się popsuć to niech się od razu popsuje.

Którą metodę wybierzesz zależy od Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eksploatować auto. Bez gwałtownych przyspieszeń, gwałtownych hamowań. Na trasie jak najbardziej można nieco pogonić, ale bez przesady. Wszystko musi przebiegać w miarę łagodnie. Taka eksploatacja początkowa skutkuje tym, że nigdy nie miałem problemów z silnikiem, nawet w peugeocie, w którym psuło się dosłownie wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

pi3cka, MAm pytanie czy też masz dziwny luz w pedale hamulca.Takie stłumione chrobotanie przy poczatkowej fazie naciskania. W serwisie mi powiedzieli ,że tak mają te nowe Meganki. Moi znajomi też to zauważyli jadąc moim autem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam tych ktorzy odpisali ;p co prawda ja odpisuje po kosmicznym okresie czasu ale niestety nie mialem internetu przez jakis czas i jakos niedawno przypomniałem sobie o tym forum ;p

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

~~~~~~~~~~~~~~~~~~

~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Ładnie to bawić się w papugę :)

Taaak ale to jest troszke inaczej z tym :) po prostu jak hamulec złapie temperaturke wtedy wystarczy delikatne musniecie i hamuje B) tak ja to odczuwam i widze

~~~~~~~~~~~~~~~~

~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Co do głównego tematu to jednak docierałem autko :) ale korciło :P I moge sie co nieco wypowiedziec na temat tego modelu a mianowicie Megane 3 Coupe Dynamique ;] Megi z tasmy zjechała 28.12.2009 wiec praktycznie rzecz biorac jest z 2010 r mam ja od nowosci i na dzien dzisiejszy ma nie całe 30kkm:D i folię na alu progach w drzwiach <czerwona>

Renia zmmieniła całkowicie moje nastawienie do aut Francuskich mała waga i "żwawy" (boje sie co robi rs)silniczek daja niesamowite emocje z jazdy mase frajdy i KUPE WSTYDU Gulfom,Bemkom i reszcie swiata :idea: No ale ma i wady :P Mała widocznośc w "szybkach" ale nadrabia to lusterkami ,Alarm ktory wyje jak szalony (czasem doprowadza to do szału) ,I jak mniemam to poduszki skrzyni biegow ... jak do tego silniczka sa za słabe gdyby to bylo 1.4 bez turbo to i moze byly by ok ale przy redukcji z 6 na 3 przy 70 km/h siła momentu potrafi strzelic skrzynią w podłoge tak ze mozna sie wystraszyc ^^ W chwili obecnej no a nawet i troszke wczasniej skonczyła sie gwarancja i mysle nad jakims Blow-offem fajna felga 17/18 minimum 9 cali bo spirale 16 to jednak za mało jak do tej budy ;p No i moze jakis wydech jak mogl by mi ktos polecic cos oprocz Supersprinta ktory kosztuje tyle co 2 renia :)

 

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6, 5.9, 9.13 - Prezes

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!