Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

za dychę sprawdza Ci luzy na SKP. Nie chodzi tu o pójście na łatwiznę, ale jak znajdziesz więcej luzów to możesz je od razu zniwelować nie rozkręcając auta po raz drugi. Co więcej, może być kilka zużytych elementów na raz, luzy moga się nakładać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy tym taśmowym odpowiadaniu i zabawie w archeologa coś chyba nie tak ze zrozumieniem. Przeczytaj chociaż temat.

 

PS

Nie prościej było napisać PW do któregoś z modów z prośbą o zamieszczenie ogłoszenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem temat i widziałem, że autor znalazł rozwiązanie, a odnosiłem się do pytania zadanego przez kolegę, który podłączył się do tematu ze swoim pytaniem.

 

Meganecoupe02, tak dla ścisłości, to wymiana wymiana zużytych elementów na nowe powoduje wyeliminowanie luzów, a nie zniwelowanie. Czepiłem się tylko tego słowa "zniwelować", bo mogłoby ono komuś zasugerować, że można w jakiś cudowny sposób zmniejszyć luz np. na końcówce drążka kierowniczego przez dokręcenie czegoś, co nijak ma się do rzeczywistości. No off

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

;) Ja zrozumiałem dokładnie to o co chodziło meganecoupe02, no ale cóż, jak się nagle po 4-ch latach wpada na forum i usiłuje "nadrobić" stracony czas to tak to właśnie wygląda ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję koledzy za rozważania nad problemem. Zlokalizowałem, że luzy są na końcówce drążka kierowniczego. Teraz kolejne pytanie. Chcę wymienić tylko ten jeden (z uwagi na oszczedności). Czy wszystkie drążki (wszystkich producentów) są identyczne (mają te same wymiary)? Czym kierować się przy wyborze (nie ceną)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Końcówki różnią się oczywiście w wersji na lewą i prawą stronę, ale dodatkowo dochodzi różnica między producentami przekładni (TRW i SMI) i były tam wykorzystywane inne końcówki i drążki.

Różnica polega na tym, że w końcówce jednego producenta końcówka jest kontrowana dodatkową nakrętką na drążku, a u drugiego producenta końcówka jest kontrowana dodatkową śrubą, która jest wkręcona prostopadle względem osi drążka. Rzuć okiem co masz u siebie dla pewności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Witam ponownie. To jednak nie końcówka drążka kierowniczego a sworzeń wahacza. Odrzałowałem te 20zł i pojechałem na stację kontroli. Teraz mam pewność.

 

Dodano: 05 maj 2013 - 19:29

Witam ponownie. Sworzeń wahacza wymieniłem, zniknęły stuki ale ten luz, o którym pisałem na początku tematu nadal jest. Trzymając koło w poziomie i szarpiąc nim na boki wyczuwam nadal lekki luz. Teraz moje podejrzenie pada na końcówki drążków kierowniczych. Jak ocenić, że to właśnie te element mają luzy?

Edytowane przez P_r_z_e_m_o
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

No teraz to już jestem pewien, że to końcówka drążka kierowniczego. Sprawdziłem to szarpiąc kołem siedząc w kanale. Teraz moje pytanie. Czy ten luz na drążku powoduje lekkie (ale ciągłe) drgania kierownicy podczas jazdy? Czy jazda z tą usterką (luzem na drążku) jest dopuszczalna jeszcze przez jakiś czas? Za podpowiedzi z gory dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!