Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Stukanie z lewej strony przy skręconych koła


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam taki problem że jak jadę po "kocich łbach" i skręcam koła w prawo to po lewej stronie słychać metaliczne stuki. Przy jeździe na wprost lub w lewo nic nie stuka.

Stukanie czuć delikatnie na kierownicy i dochodzi raczej z górnej części.

 

Byłem na szarpakach i było szarpane z kołami na wprost i ze skręconymi w prawo i nic mechanik nie widział.

 

Propozycje były że to może łożysko na amortyzatorze.

Na forum przeczytałem że ktoś miał podobny problem ale przy skręconych maksymalnie kołach w każdą stronę i wystarczyło dokręcić jakaś śrubę od środka kabiny.

Na maglownicę to chyba za wcześnie.

 

Samochód Megane II, 1,6 16V

2004, przebieg 66.000km

 

Czekam na pomoc i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cięcie

 

Co do mocowania amortyzatorów to nie wiem, drążki kierownicze podobno mają być ok, co do osłony półosi to nawet nie wiem czy coś takiego jest ;)

 

Poza tym trochę to dziwne że stuka tylko przy skręconych kołach i to tylko w prawo.

 

Ps.Te metaliczne stuki to nie takie jak cienka blacha tylko coś grubszego coś właśnie jakby drążek i czuć to na kierownicy.

 

Proszę sobie przypomnieć zasady cytowania na forum. meganecoupe02

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ext, Miałem identycznie stuki i tylko przy skręcie w prawo. ;) Wszystkie te rzeczy co wymieniłem zostały wymienione w Megi i jest ok. ;D A która odpowiadała za stuki to nie wiem. ;) Choć obstawiam drążki kierownicze. :] I to polecam Ci sprawdzić bo drogie nie są (70zł za sztuke).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Na forum przeczytałem że ktoś miał podobny problem ale przy skręconych maksymalnie kołach w każdą stronę i wystarczyło dokręcić jakaś śrubę od środka kabiny.

 

mam ten sam problem z moją Megane, otóż przy maksymalnym skręcie kół w lewo bądź w prawo słychać stuki z przednich opon. O jaką śróbkę chodzi?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!