Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

[MII] projekt: zegary


DrNO

Rekomendowane odpowiedzi

Nawet jak bedzie dzialac to glupio bedzie wygladalo jak odcina bedzie sie wlaczac zanim wskazowka wejdzie na czerwone pole.

 

150 to faktycznie nie majatek. Myslalem ze znacznie wiecej. Szczegolnie, ze na focie Drivera widze "pieces d'origine", tak jakby z ASO zamowil nowke.

 

 

Ja sie wk..urzam bo gosc mi obiecal wyplotowac/wyciac, ale cos w ch...kule leci i tylko mejle sle, ze nie ma czasu. Trzeba bedzie pomolestowac nicponia na spocie w niedziele, bo on ma dojscie do poligrafii... :?:

 

 

Nieskromne dodam ze moje (stylizowane bardziej na te po lifcie) tez mi sie bardziej podobaja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zegary doszły ale nie od RS :) te co przyszły to wersja po lifcie. Fak czuję sie oszukany ale za 70zł to przynajmniej sobie wskazówki wymieniłem :(.

 

Dla potomnych: zegary do MII ph1 i ph2 mają różne złącza wiec wymiana zegarów nie wchodzi w grę, tak samo tarcz, ikony są w innych miejscach no i obrotek jest po lewej stronie, bynajmniej w tej co dostałem :) jedyne co pasuje to wskazówki i przednia obudowa (ramki zegarów, okrągłe okno przy wyświetlaczu otwartych drzwi :)).

 

Pytanie: Jakie podswietlanie jest w MII ph2 albo na jakie napiecie są diody w liczniku bo nie chcę spalić a sprawdził bym sobie jak świecą i czy dobrze polaryzacje ustawiam podczas lutowania.

 

licznik2.jpg

licznik1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

DRIVER a mozesz sprawdzic i ewentualnie wrzucic fotki kostek i przewodow? czy da sie przepiac kolory kabli z wtyczki ph1 do wtyczki z ph2 i jakos to podpiac? Roznic jakis specjalnych raczej nie ma - i jesli nie jest to jakos poblokowane elektronicznie - sygnaly z UCH i czujnikow - powinny tak samo byc odbierane przez licznik z ph2 jak to mialo miejsce w ph1. Chce sie zabrac za swoje zegary i pewnie sie do Was usmiechne z pytaniami jesli czegos nie znajde.. :?: Niemniej - podziwiam Wasze prace..robia wrazenie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

A mi zaczęły ostatnio zegary wariować - nie wiem, czy to podczas zabawy z podświetleniem coś się rypnęło, czy też to jakiś niezależny gips.

Na krótkich trasach jest ok, ale na dłuższych obrotomierz zaczyna się "pompować" - pokazuje coraz wyższe obroty, chociaż tak na prawdę obroty nie rosną.

Po prostu położenie spoczynkowe mu "rośnie".

Dzisiaj, po 320km pokazywał mi w trakcie jazdy 7krpm :P

Po wyłączeniu silnika opada do ok 3krpm i - zazwyczaj - zaczyna powoli "zdrowieć".

Z 3krpm będzie pewnie opadał ze 3 dni do przepisowego zera.

Z prędkościomierzem jest za to na odwrót - zaczyna zaniżać. Po przejechaniu ok 100km zaczął zaniżać "ciut", a potem przy ok 100km/h pokazywał już tylko 70, potem 50, a wreszcie 30 (zazwyczaj po zwolnieniu do jakiejś niskiej prędkości, a następnie przyspieszeniu, wskazówka nie ma już ochoty się zbytnio podnosić).

Ten tez naprawia się sam, na postoju.

 

Ki diabeł?

 

PS jeżeli nikt po rozbiórkach zegarów, przeróbkach oświetlenia itpitd nie miał takich akcji, to założę gdzieś nowy wątek, a toto wykasuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Ciągle się przymierzałem do wymiany zegarów i oświetlenia ich, aż w końcu się zdecydowałem, że się tego podejmę :mrgreen:

Oczekując na wszelkie części potrzebne do zmiany podświetlenia skleciłem 2 wzory zegarów, będące modyfikacją tego co zrobił DrNO. Jeszcze sam nie wiem, czy czegoś nie zmienię, ani też którą wersję wybiorę :)

Przystosowywać do użycia będę to sposobem jazel'a, bo sensowniejszego [i taniego!] rozwiązania puki co nie zauważyłem :)

post-4755-1230947732_thumb.png

post-1-1230947732_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!