Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Jak sprawdzic obecnosc poduszki powietrznej-


Tommi3737

Rekomendowane odpowiedzi

Od czasu kiedy kupilem auto nurtuje mnie pytanie 'czy ja napewno mam poduszke powietrzną kierowcy czołową?'

 

Pytanie:

1)Jak sprawdzic czy poduszka jest obecna i czy jest aktywna(a nie np ktos wsadzil rezystor)

2)Która z wtyczek przy kierownicy jest odpowiedzialna za poduszke? Mialem taki pomysl aby odpiąć tą wtyczke i zobaczyc czy pojawi mi sie błąd airbag-tylko kolejne pytanie czy po ponownym podłaczeniu poduszki bład zniknie? Czy ewentualne odpięcie akumulatora wystarczy aby usunąć błąd?

3)W którym momencie kontrolka airbag gasnie w waszych autkach? u mnie gasnie dokladnie w tym samym momencie z SERVICE, ale jesli zrobię tak ze przekręcę zapłon, cofnę i od razu przekręce ponownie do zapłonu to zapali mi sie tylko service-kontrolka airbag jest zgaszona.

4)Czy aby wyjąć poduszke z kierownicy wystarczy odłączyc akumulator i odkręcic dwie srubki z tyly kierownicy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co chcesz zrobić jest ryzykowne. Po pierwsze nie wolno odpinać poduszki jeżeli jest napięcie ! Po odłączeniu poduszki (bez akumulatora!!!) błąd pojawi się w komputerze i raczej nie zniknie. U mnie kontrolka poduszki gaśnie tak samo jak u ciebie. Zrób jak piszesz w pkt. 4 Odłącz akumulator i odkręć 2 śrubki z tyłu kierownicy. Delikatnie podnieś osłonę i zobaczysz czy poduszka jest pod spodem czy tylko zaślepka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co chcesz zrobić jest ryzykowne. Po pierwsze nie wolno odpinać poduszki jeżeli jest napięcie !

Przecież napisałem powyżej że "4)Czy aby wyjąć poduszkę z kierownicy wystarczy odłączyć akumulator i odkręcic dwie srubki z tyly kierownicy?"

Także chyba nie doczytałeś odnośnie akumulatora.

Dzięki za info w sprawie kontrolki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tommi3737, widzę że szukasz odpowiedzi zarówno na MCKP jak i tutaj. Tutaj jednak jest już dużo napisane o poduszkach, błędach i sposobach wyjmowania poduszek.

Temat zamykam, bo się już wielokrotnie powtarzał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!