Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

centralny zamek nie rygluje i nie blokuje dr


Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich.

 

Mam problem z centralnym zamkiem w Megane II Grandtour 2004 r. System HF.

Nie mogę zamknąć samochodu inaczej, niż ryglując drzwi od zewnątrz poprzez przekręcenie blokady w drzwiach, drzwi od kierowcy otwieram / zamykam kluczykiem.

 

Ogólnie wczoraj stała się dziwna rzecz: w czasie pobytu w pracy zsunęła mi się szyba przednia od strony pasażera i już nie chciała nawet drgnąć ani w górę ani w dół. Pojechałem po pracy "na szybko" do elektryka, on coś pomajstrował w przekaźniku i szybę zamknął. Natomiast jakby "przy okazji", podczas prób zamknięcia szyby przed wizytą u elektryka przestał reagować centralny zamek, tzn. nie ma możliwości otwarcia ani zamknięcia auta ani z zewnątrz (przyciski w klamkach nie zamykają drzwi, auto daje tylko sygnały kierunkowskazami) ani od wewnątrz. Przycisk zamykania zamka wewnątrz podświetla się i gaśnie po przyciśnięciu, ale drzwi nie zamyka / otwiera, słychać jakby "cyknięcie" przekaźnika. Nie działa również blokada tylnych drzwi i szyb. Przy wciskaniu przycisku blokady kontrolka się nie świeci oraz słychać ten sam odgłos jakby przełączał się przekaźnik (takie "cyknięcie").

Podjąłem próby najprostszej diagnozy: sprawdziłem podstawowe bezpieczniki- są w porządku i odłączyłem na ok. godzinę akumulator- bez rezultatu.

 

Przeszukałem forum, ale takiego przypadku nie odnalazłem. Da radę mi ktoś podpowiedzieć, co to może być ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

witam, czy został naprawiony zamek ,u mnie zamek pali bezpiecznik jak zamykam kartą czy guzikiem w środku .Gdy włożę nowy bezpiecznik to ryglowanie działa ale tylko przycisnę guzik zamknięcia to pstryk i koniec, może ktoś wie od czego można zacząć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!