Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Dziwne dźwięki z lewej strony przy skręcani


Rekomendowane odpowiedzi

Też już słyszałem taki typ, że to właśnie może być coś od hamulców i ich poluzowania. Może powiesz jak prowizorycznie to naprawić we własnym zakresie? Czy bez wymiany zacisków raczej się nie obędzie?

Widzę, że są jakieś zestawy naprawcze zacisku bo sam zacisk to wydatek rzędu 400zł ;/

Edytowane przez Martini26
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No zaciski są niestety drogie, u mnie mechanik po ściągnięciu koła, okręcił śrubę mocującą zacisk- górna, ale w taki sposób, że "obejma" opadła samoczynnie na dól, następnie wyciągnął ten trzpień, wyczyścił i ponownie zamontował- dodatkowo porządnie nasmarował więc odrazu jak wyjechałem to już nic mi nie stukało- do tej pory jeżdzę i naprawdę jest róznica- całkiem inny Megan :)

 

Reasumując- rozebrać- wyczyścić-nasmarować-złożyć i przed wyjazdem na trasę na sprawdzenie sprawdzić działanie hamulca :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie również strasznie skrzypi. Początkowo było to głównie przy ruszaniu (przód tył), oraz gdy na postoju próbowałem szarpać kołem (prawo-lewo). Podjechałem do warsztatu, znaleźli jakąś tuleję, którą przesmarowali, jednak po dwóch dniach jeżdżenia skrzypienie wróciło ze zdwojoną siłą, teraz już nawet na niewielkich nierównościach trzeszczy/piszczy jak stary ikarus. Auto idzie do mechanika w czwartek, bo już uciążliwe staje się nawet głośne słuchanie muzyki przy otwartych oknach. Poza tym, straszny obciach te dźwięki... :/

 

W celu wymiany tego czegoś niestety trzeba ściągnąć sanki i jest trochę babrania..

 

Jak się dowiem czegoś więcej na temat tej dziwnej przypadłości, dam znać (aktualnie nowe drążki, gałki, sworznie i zrobiona geometria. mcpherson zaczyna lekko strzelać w jednym położeniu, ale na razie nieznacznie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Joobs daj znać co to, bo naprawdę warto mieć autko ciche, jakie zawieszenie mamy wszyscy wiemy B) , ale w końcu można dążyć do perfekcji ;) u mnie mechanik przesmarował zaciski i mam cisze, ale czasami wydaje mi się, szczególnie jak jadę wolno pod górkę- i jak to nasze drogi asfalt w fale ułożony, słyszę jakby coś mieliło się w środku, stukało albo inne dźwięki :) sam już nie wiem co to może być :) ale ciągle szukajmy, może znajdziemy.

 

Trzeba założyć nowy wątek- co komu skrzypi, stuka, lata i jak to namierzył (co jest trudne) oraz jak usunął- co wy na to :) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jestem już po usunięciu usterki, początkowo sądzono, że to tuleja gumowo-metalowa, jednak okazało się, że to jakaś metalowa osłona czegoś tam w jej okolicy. Odgięła się i skrzypiała ocierając o sąsiedni element przy ruchu koła np. na nierównościach. Odgięte i cisza idealna <piwko>

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Da się to wszystko sprawdzić samemu i na własną rękę znaleźć przyczynę, czy bez pomocy magika się nie obejdzie? Pytam, bo mnie też od kilku dni dotyka "szuranie kredą po tablicy", ale TYLKO I WYŁĄCZNIE podczas skrętów w lewo, za to luzów czy nieprzyjemności na wybojach nie ma żadnych - poza tym, że to są wyboje, hehe :applause:

 

-----

Właśnie "ogarnąłem", że temat dotyczy Megi II. Posta niestety skasować nie mogę <ok>

Edytowane przez lecho
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Wczoraj wlazłem pod auto - co do stuków to jedną z przyczyn mogą być osłony silnika i mocowanie zderzaka. U mnie 'mechanicy' poukręcali praktycznie wszystkie śruby mocujące, trzyma się to na słowo honoru, no i oczywiście klepie. Także sprawdzie to sobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Witam ja również chciałem podpiąć się pod temat z tym że mój problem występuje już od prawie roku.Objawy podobne głównie podczas ruszania i przy mocniejszym szarpnięciu oraz przy zmianie biegów do 2.Zawiesznie całe sprawdzone ostatnio wymienione łożysko oraz poducha amora.Według mechaników wszystko jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!