Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Kopcenie, brak mocy, turbina


spiritnova

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, to mój pierwszy post na tym forum,

 

Kupilem Megane Scenic '97 1.9dT jakies 2 miesiace temu,

sporo sie w miedzyczasie z nim dzialo, to co potrafilem powymienialem, auto jezdzi ale ...

No wlasnie : dymi z rury na czarno przy odpalaniu oraz przy wchodzeniu na wyzsze obroty... [turbina?].

 

Oddalem to do znajomego "mechanika". I to co mi powiedzial to az strach ...

 

Przeczyscil EGR i caly uklad podcisnienia, podobno wylal z wezy do InterCoolera 500ml, czegos olejo podobnego. Stwierdzil, ze turbina do regeneracji oraz ze wtryski leja.

 

Silnik odpala bezproblemowo, jak jest zimny to obroty mu faluja, ale jak sie nagrzeje to ogolnie bardzo ladnie pracuje.

 

Mierzyl tez cisnienie - podobno na garach jest od 14 do 17atm, co mnie bardzo zmartwilo.

Jest mulasty, ale myslalem ze 90KM na takie auto ma prawo byc mulaste.

 

Spalanie 6,85 na trasie do około 8l w miescie z wlaczona klima.

 

Jak myslicie ... czy mial racje? Turbina podobno zarzygana jest olejem.

 

Nie wiem czy pomiar cisnienia jest prawidlowy, ale czy moze byc az tak z tym silnikiem zle?

Co robic? W jakiej kolejnosci i na jakie koszty sie przygotowac?

 

Dzieki i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mi z kolei strasznie dymi przy wyższych obrotach (3 tys)... Przy odpaleniu nie ma dymu i chyba moc jest w porządku, chociaż nie wiem czy na pewno bo nie jeździłem inną meganką dti. Jak jest z tym dymieniem... od jakich obrotów auto może kopcić ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojezdzilem autem na wysokich obrotach tzn. powyżej 3000.

Dla testow wyciagnalem filtr powietrza [wygladal na czysty] i na postoju przytrzymalem go na jakichs 5000. Juz nie puszczal czarnej chmury.

Kopci jak sie puszcza noge z gazu powyzej 3000.

 

Moc mi nie przeszkadza stosunkowo, bo i tak mam wrazenie ze 90KM na takie auto to troche za malo, a jezdzic tym autem szybko tez nie zamierzam szczegolnie.

 

Natomiast zalezy mi przede wszystkim na obnizeniu spalania, bo cos mi sie wydaje ze jest stosunkowo za duze.

 

Musze prawdopodobnie wyregulowac wtryski. Moze ktos wie jakie powinno byc na nich cisnienie? Dodam, ze chodzi o silnik 1.9dT na wtryskach chyba Lucas [napewno nie jest to BOSCH].

 

Dzieki, pozdrawiam.

 

[ Dodano: 2010-07-19, 12:57 ]

Nie wiem czy mało kto ma problemy z tym silnikiem, czy nikt się nie interesuje tym tematem.

 

Wymieniłem końcówki wtrysków i została przeprowadzona regulacja, kopci mniej, ale dalej kopci. Wygląda na to jakby miał za mało powietrza / za dużo paliwa.

 

Trochę już mnie zaczyna irytować to auto. Spalanie w trasie bez klimy trochę zeszło, ale wynik wciąż niezadowalający - 6,1l. Trochę dużo przy minimalnym obciążeniu auta i jeździe z prędkością 90 - 100km / h.

 

Szczeniakowi ciężko idzie rozpędzanie się od 1500 - 2000 obrotów. Jak wejdzie na 2500 to idzie - może nie jak burza, ale idzie, jednak przy takim zakresie obrotów dymi na czarno.

 

Chyba wezmę się dzisiaj za czyszczenie IC [bo czarny w środku].

Nie wiem czy bać się tej turbiny? Wg mnie oleju nie ubywa, tylko co robi ten czarny osad na wężach i w IC?

 

Węże pęcznieją jak silnik wejdzie na obroty. Można je ścisnąć ręką, ale trzeba do tego użyć trochę siły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!