Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

wycieraczka tylna w sceniku


Rekomendowane odpowiedzi

scenic r.1999 1,6 16v.Nie działają wycieraczki tylne.Masa na silniku jest, dochodzi stałe 12v,słychać załaczenie pod kierownicą -pojawia sie wtedy na ułamek sekundy12v na sterowaniu, ale wycieraczka ani drgnie.Wg schematu sterowanie idzie z modułu 645.Nie moge znależć nigdzie schematu modułu 645 ( moduł kontroli elektrycznej kabiny) Po podaniu 12v na silnik wycieraczki - silnik działa. Proszę o schemat modulu 645 ,lub inne porady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wycior2, na połączeniu nadwozia z klapa w gumowej osłonie leci wiązka przewodów i tam masz przerwę na kablu. aby to sprawdzić wystarczy za każdy z osobna kabelek lekko pociągnąć i rozejdzie się izolacja w przerwanym kablu - uzupełnij innym przewodem i polutuj (dobrze zaizoluj połączenia) powodzenia.

PS.

Przerw może być więcej - ja miałem dwa kabelki przerwane. Na pierwszy rzut oka wszystko wygląda normalnie a jednak przerwy są wewnątrz izolacji kabla co wyjdzie jak pociągniesz a kabelek. Nie rób zbyt mocno tego bo możesz urwać również i jeszcze cały kabel. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Witam,

 

od wczoraj jestem posiadaczem Scenic I phII 99r. 1,6 16V /witam się tutaj, ponieważ temat powitań jest zamknięty/.

Podepnę się pod ten temat. Nie działa tylna wycieraczka /nie dochodzi do niej napięcie/. Gdzie jest bezpiecznik lub przekaźnik odpowiedzialny za nią? W skrzynce z bezpiecznikami jest pokazany tylko bezpiecznik od przednich wycieraczek, który wsumie jest sprawny /czy on też odpowiada za wycieraczkę tylną?/ Jeżeli tak, to pozostało mi sprawdzanie przewodów czy może być jeszcze coś innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego guciu69, dostajesz pasek za usuwanie wpisów administracji.

W swoim poście napisałeś

Jeżeli tak, to pozostało mi sprawdzanie przewodów czy może być jeszcze coś innego?

Sam sobie udzieliłeś odpowiedzi. Bezpiecznik jest jeden.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ściągnąć sobie schemat elektryczny z serwera ftp PIKUR-a

Przeanalizować przebieg sygnału, następnie miernik w dłoń i szukać, zaczynając od przełącznika wycieraczki przy kierownicy.

 

BTW

Tylko nie pytaj jaki jest adres ftp-a, bo dostaniesz następny pasek. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!