Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Silnik 2.0 benzyna filtr paliwa?


Misha

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Posiadam megi II z silnikiem benzynowym (2.0 136KM) i zastanawia mnie czy w tym modelu jest gdzies filtr paliwa? Jak tak to gdzie? i co ile powinno się go zmieniać? (Niedługo stuknie mi 150k przejechane). Pytam ponieważ wydaje mi się że powinien gdzieś być.. a na allegro nie ma ani jednej sztuki do silnika benzynowego. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok już się wszystkiego dowiedziałem:) Filtr paliwa w megane II jest po lewej stronie z tyłu przy baku. Z tego co mi powiedział kolega z serwisu to w tym modelu filtr paliwa zaleca się wymienić po przekroczeniu 240 000km :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten niby filterek przy pompie paliwa to się zgodzę, ale filtr paliwa według instrukcji co 60000. Ale, że w naszym kraju paliwo jest raczej syfiaste to powinno wymieniać się go częsciej, koszt znikomy i praca praktycznie żadna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według instrukcji filtr benzyny (nie niby filterek tylko wyraźnie napisane jest "filtr benzyny") wymienia się co 240 000km. Co 60 000km wymienia się filtr oleju napędowego w dieslu lub filtr gazu w modelach z fabrycznym LPG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Czy ktoś zmieniał może u siebie filtr paliwa (benzynowy)? Czy do megane II taki filtr będzie odpowiedni? http://allegro.pl/filtron-renault-clio-lag...1222190276.html Bo tylko to udało mi się znaleźć. I ostatnie pytanie czy filtr jest schowany w plastikowej obudowie? Bo jak zaglądam pod samochód to w miejscu filtra mam plastikową puchę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cytowanie

 

Oficjalna Książka Przeglądów Renault - Strona 14. Jeżeli masz inne informacje na ten temat, proszę również o podanie Twojej Skarbnicy wiedzy bo aż mnie ciekawość zżera mimo że nie odpowiedziałeś na moje pytanie tylko odgrzałeś temat sprzed 3 miesięcy;)

Polecam lekturę Regulaminu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Misha, upss...sorry.Ja sie doczytałem filt oleju...jakoś mi uleciało napędowego.

Przepraszam za zamieszanie. :)

p.s.Zasegurowałem sie innym Twoim postem w którym pisaleś,że filtr oleju silnikowego wymienia się co drugą wymianę oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Czy ktoś zmieniał może u siebie filtr paliwa (benzynowy)? Czy do megane II taki filtr będzie odpowiedni? http://allegro.pl/filtron-renault-clio-lag...1222190276.html Bo tylko to udało mi się znaleźć. I ostatnie pytanie czy filtr jest schowany w plastikowej obudowie? Bo jak zaglądam pod samochód to w miejscu filtra mam plastikową puchę.

Ta "plastikowa pucha" to właśnie jest filtr - przypuszczam że fabryczny. Możesz kupić zamiennik Filtrona, za ok. 30 zł - jest to "aluminiowa pucha" - minimalnie mniejsza na średnicy ale i tak siedzi stabilnie w obejmie. Uważaj tylko przy "odłączaniu" filtra - po dwóch stronach są takie zatrzaski, cięzko je zdemontować jak są zabrudzone mocno. A, i pamiętaj o dobrym kierunku przepływu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

za cholerę nie mogę znaleźć tego filtra w moim 2.0...jedyne co widzę to duża plastikowa puszka

http://no.bildelsbasen.se/?index=default&link=item&post_id=25979689

ale to jest filtr węglowy do skraplania oparów benzyny a nie filtr paliwowy

manual jasno mówi:

"Filtr benzyny znajduje się w zbiorniku, wbudowany jest

w zespół « pompa-czujnik-filtr » i nie można go

.wymontować"

dostęp do tego jest przez wizjer znajdujący się pod tylna kanapą

Edytowane przez wasilewp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Witam serdecznie szanownych kolegów! Wiem temat jest stary, ale nie wim już gdzie szukać pomocy.

Od tygodnia moja megane 2 nie odpala (nagle po nocy) pierwszy wymieniony czujnik wału (bez skutku)

Komputer wskazał na problem z pompą paliwa (wymontowałem sprawdziłem na krótko wszystko działa)

Natomiast wydaje się że jest problem jest w zasilaniu tej pompy podczas rozruchu prąd jest przez chwilę i znika.

 

I tu jest pytanie, czy faktycznie moja Megi nie ma filtra benzyny? jak podepnę pompę na krótko oraz odepnę weżyk paliwa pod maską pompa pompuje a paliwo z wężyka pod maską nie leci, natomiast jak odepnę wężyk na pompie to zrobi takie podciśnienie że siknie z wężyka spowrotem.

Przejżałem po drodze tego wężyka jest tylko ta puszka czarna plastikowa do której wchodzą 2 wężyki paliwowe oraz jednen taki przeźroczysty miękki skierowany w górę.

 

W sumie i tak nie wiem jak się zabrać do tej puszki, wczoraj zaczałąm już ją ostro szarpać z nerwami :) ale na szczęście w odpowiednim momencie odpuściłem.

Czy mam ją wykurzyć i spróbować dopasować w to miejsce filtr paliwa?

Proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam

Też jestem ciekawy gdzie jest filtr paliwa w megenace II 2.0 benzyna.

Też mam czasami problem z odpaleniem po nocy, za drugim razem bez wciśnięcia gazu i "kręceniu" przez chwilę nie odpali. Miałem czyszczoną przepustnice, świece też wymieniłem.

Jakoś mam wrażenie, że to może być wina zabrudzonego filtra. U mnie jest taka czarna puszka pod samochodem po stronie kierowcy, ale ona jest pusta.

Może właśnie filtr jest gdzieś przy pompie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!