Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich, szukalem w archiwum forum al nie moglem znalezdz.

otoz mam problem z zamkien bagaznika w mojej megi nie moge otworzyc tylnej klapy pomimo tego ze wszystkie drzwi sa otwarte, przycisk otwierania bagaznika na pilocie tez nie pomaga.

Zastanawiam sie jaka moze byc przyczyna i w jaki sposob dostac sie do zamka tylnej klapy aby sprawdzic co sie stalo.

Bede wdzieczny za wszystkie sugestie, moja megi to 2003r.wersja 5d nowy model

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz sie dostac do bagaznika przez kabine.Od srodka jest zamocowany specjalny rygiel reczny,ktorym mozna zamknac bagaznik.Ale lepiej nie ruszaj jak sie na tym nie znasz bo pozniej mozesz nie zamknac.Zalezy co sie stalo.jak sie posypal zamek to nowy w aso to okolo 5 stow.Mi sie tez posypal jakies dwa lata temu,ale udalo mi sie go naprawic zastepujac plastikowy zaczep w zamku metalowym,dorobionym recznie.I znowu usterka wynikajca nie z wady konstrukcyjnej tylko z niskiej jakosci materialow...Wlasnie przez takie drobne acz wkurzajace awarie zrazaja do ponownego zakupu danego modelu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przycisk z pilota działa z dość bliskiej odległości i te 2 sekundy musisz poczekać na odryglowanie zamka (pod warunkiem że miałeś zamknięte autko). Sprawdź przycisk otwierania na klapie tylnej. Bardzo często jest on zalewany wodą i nie chce prawidłowo działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

ech... wciąż brak czasu, może weekend przyniesie troche wolnego to będę grzebał, a może też mi się sam naprawi :-D

 

w sobotę: poszedłem na parking, złożyłem tylnią kanapę, otworzyłem od środka (tym małym białym dzynglem) i zaczęło działać :) co się musiało zaciąć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Czy może Ktoś dokładnie opisać kto przebnął przez tą awarię zamka w tylnej klapie - słychać ze elektromagnes chce otworzyć a dale mechanika nie puszcza - prosze o opis w ktorym miejscu i jak to odblokować ( w którą stronę zeby nie popsuc?) bo w mojej megi II 2003r 1,5dci własnie sie zablokolał i nie moge otworzyć a nie chciałbym popsuć

z góry dzięki

paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!