Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Jaki zestaw do "kombiaka"


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, mam do przeznaczenia na ten cel ok. 1000zł (czyt. 1000zł to taka naprawdę górna granica, oczywiście tańsze zestawy będą mile widziane :-)) i chciałbym sobie zrobić jakieś fajne coś a'la car audio.

Co polecacie za te cene?

Mówie o całym składzie bez radia (czyli sub, wzmacniacz i głośniki, radio chyba zostawie oryginalne, chyba, że jest potrzeba zmiany?)

Rzucajcie propozycje :-) Bo ja na tym sie nie bardzo znam ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kable - 100zł

Wygłuszenie drzwi samemu - 100-200zł

Używany wzmak 2kanałówka - 100-150zł

Radio używka - 200-300 zł

Głośniki przód - reszta np. http://www.essa.com.pl/oferta/index.php?id...79&pid=1096 , http://www.essa.com.pl/oferta/index.php?id...158&pid=714

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jednak sprawy sie troszke pokomplikowały i zostanie oryginallne radio, ale potrzebowałbym 6 głośniczków (4 przód, 2 tył), nowe jakieś, które będą pasowały do Philipsa TunerList (CD), może ktoś poleci coś, sądzę, że do tego radyjka głośniki będą niedrogie, więc zarzucać propozycjami :mrgreen:

ps. znalazłem takie 2 "gotowce", tylko brakowało by tych 2 głośniczków pod szybe, co o nich myślicie:

 

1. http://www.profet.pl/gotowe_zestawy_car_au...ult,96,124.html

2. http://www.profet.pl/gotowe_zestawy_car_au...ult,96,614.html

 

Wyglądają zacnie, szczególnie ten drugi, tylko pytanie, czy oryginalne radio uciągnie taki zestawik? I które bardziej się opłaca do oryginalnego radyjka zakupić, bo sądzę, że kupowanie za dobrych głośników do ninajlepszego radia, też nie ma sensu :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brudijr, zainwestuj lepiej w radio. Mi zmiana radia w zupełności wystarczyła, zmiana jakości dźwięku na plus. Głośniki możesz kupić w każdej chwili, ale ja (teraz) wiem, że bym zaczął właśnie od odtwarzacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odtwarzacza nie zmienie, bo po pilot, bo wyśiwtlacz, wogóle radyjko mi pasuje, a głośniki mam już tak "wyrurane", że powyżej 20 "żężą"...

 

dodatkowo mam pytanie dot. 2 zestawu, tam są 2 głośniczki + tweetery, te głośniki montuje się w drzwiach, a tweetery na słupkach, ale zostaje kwestia tych głośników pod szybą, co z nimi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głośniki średnio tonowe ("basowe") montujesz w drzwiach a tweetery pod szybą.

 

Ale proszę - nie kupuj takich wynalazkó jak Boss czy Boschmann ... dołóż trochę kaski i kup coś z Phonocar, Blaupunkt czy Alpine lub Pioneer.

 

Do przodu zestaw odseparowany (2x głośniki "basowe" + 2x tweeter pod szybę) a do tyłu jakieś dwódrożne z ww. marek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, czy jest sens pchać się w jakieś drogie głośniczki, pod seryjne radio (którego nie bede wymieniał), nie chce jakiegoś super car-audio, ma poprostu ładnie grać :mrgreen:

Ogólnie kolega WooFer, doradził, żeby w tylne sie nie bawić i je odłączyć, i zakupić pożądniejszy przód

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy czy wozisz kogoś z tyłu czy nie.

Pod seryjne radio (bez wzmacniacza) szaleć sięnie opłaca to też Ci nie polecam Hertz'ów czy Infinity tylko Phonocar'y czy inne z powyżej wymienionych firm.

W tym wypadku po prostu nawet pod seryjne radio opłaca się dołożyć kilka dyszek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

A ja chciałbym ponowić pytanie. Mam fabrycznego Philipsa i oryginalne głośniki z przodu. Tył musiałem wymienić, bo oryginalne głośniki charczały i akurat nadarzyła się okazja i kupiłem głośniki Sony XS-F1326SE, bo była akurat promocja w Media Expercie.

 

Radio gra jak gra, luksusów nie ma. Chciałbym troszkę więcej basu mieć, ale tutaj pojawia się problem. Co poradzilibyście w tej kwestii? Radia nie chciałbym wymieniać, bo pasuje mi podłączenie pod pilota, wyświetlacz, ale czy dałoby radę coś zrobić, żeby tego basu było więcej przy fabrycznym radiu.

 

P.S. Czy u was funkcja LOUD normalnie działa? U mnie nie ważne czy jest ON czy OFF to i tak dźwięk jest taki sam. Od czego mogłoby tak się stać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy dałoby radę coś zrobić, żeby tego basu było więcej przy fabrycznym radiu.

Witam ja też miałem ten sam problem, pomogła wymiana głośników przednich na większe.

Ja po wielu poszukiwaniach, namysłach, rozmowach kupiłem GMS 960XT (cena – jakość), wielu zaraz powie że to nie są dobre głośniki :P itp., ale ale ale są lepsze od oryginalnych. Kupiłem je od jednego z naszych kolegów z forum i jestem zadowolony, miała być jeszcze tuba aktywna ale .... w sumie chyba zostanie tak jak jest bo mi ten dźwięk pasuje. :P

Może jeszcze jak będzie cieplej wygłuszę drzwi matą dekarska, bo wiem że to daje jednak troszkę lepszy efekt basu.

Co do funkcji LOUD to słyszę różnicę jak radio nie jest rozkręcone lecz słucham w miarę cicho (czytaj normalnie ) ale jak podkręcę VoL ++++ to różnica miedzy Loud On a Loud OFF zaciera się.

Ja mam oryginalne radio Radio Tuner List CD też ze sterowaniem i wyświetlaczem.

Ty masz jeszcze możliwości wpakowania lepszych głosników z tyłu bo u mnie odpada mam kombiaka i tam są głośniki w dachu, mega wielkie 10ki :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam, ostatnio też dokucza mi średnia jakość akustyczna <ok> Radio standardowy kaseciak - jak większość opieram się przed wymianą jednostki centralnej ze względu na sterowanie z kierownicy i wyświetlacz. Poczyniłem już pewne zmiany z głośnikami - przód Blaupunkt 16cm, tył 10cm (choć na chwilę wrzuciłem tam oryginalne Philipsy 13cm wymontowane z przodu -nie pytajcie jak montowałem bo wstyd, ale efekt był o niebo leszy niż 10cm blaupunkta :/ ). Teraz chyba skupię się na wymianie tweeterów, bo zaczynają trzeszczeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!