Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

MEGANE II-3d-1.5dci kłopoty z klapą bagażnik


Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam kłopot z kalpa bagażnika raz sie otwiera a potem przez długi czas nie tylko ręcznie od środka.Sprawdziłem już kadle i gostke pos fotelem kierowcy jest ok sucho i przepływ powinien byc, nie wiem co dalej podobno moze byc to coś z modułem.

Prosze o jakąś podpowiedz. PS a jestem tu nowy i forum mi sie podoba. :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale czemu pod fotelem? trzeba bylo sprawdzic przy silowniku klapy czasem do klapy dostaje sie woda (scieka od daszku tylnej klapy przez slupki :/)

 

i prosze troche bardziej dbac i literowki. poza tym witam na forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , jestem nowy na tym forum więc pozdrawiam serdecznie wszystkich fanów marki Renault.

Od razu zacznę od problemu z bagaznikiem w M II 2004 kombi (system hands free) mianowicie nie mogłem dziś rano otworzyć bagaznika. Zero reakcji przycisku otwierania w klapie.

Natomiast po naciśnięciu przycisku w logo Renault na klapie bagaznika zamyka normalnie auto.....ale na przycisk otwarcia reakcji zero. Dodam ze , pozozstałe przyciski w klamkach działają bezproblemowo (zamykaja otwierają samochód) czy ktos to może już przerabiał z koleżeństwa????

Jeśli tak to będę wdzięczny za pomoc....no i jak dostać się do bagażniak (poza składaniem tylnych siedzeń????) jest jakieś awatryjne otwieranie tylnej klapy>>>>........widze w poście poniżej że kolega ma jakąś mozliwośc otwierania z kabiny ale u mnie nic takiego nie ma więc jakies pomysły??? ach ta elektronika zaczyna mnie drażnić w tym aucie.

Pozdrawiam i z góry dziekuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z pilota tez nie działa ?
kolega ma jakąś mozliwośc otwierania z kabiny ale u mnie nic takiego nie ma

 

na pewno masz przycisk do zamykania/otwierania wszystkich zamków

 

No przycisk mam na karcie (nawet taki osobny do otwarcia samego bagażnika) ale to nic nie daje). Niby alarm się rozbraja centralny "puszcza" wszystkie drzwi się otwierają ale jak przyciskam przycisk i otwierania klapy bagaznika to nie słychac aby rygiel "puscił" a tym samym nie mogę go otworzyć.

 

prosze zerknac na moja powyzsza wypowiedz... sprawdz tez zlacze przy guziku na dole klapy, moze tam sie wilgoc dostala.

 

A że tak spytam jak mam to sprawdzić skoro ten przycisk cały w "gumie" jest a ja na razie nie moge otworzyć bagaznika więc od środka nie mogę dostać się do klapy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest w instrukcji...

od srodka sie dostaniesz po zlozeniu tylnej kanapy, drutem podwazasz jakas zapadke i klapa otwarta...

ale jest to oczywiscie otwieranie awaryjne...

pozatym sprobuj sprawdzic to złącze, tak jak DrNO pisał...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

otworz recznie jak Ci koledzy doradzaja i zamknij ponownie.Powinno dzialac.Miesiac temu mialem ta sama usterke.Cos sie przyblokowalo w samym zamku.Jezeli nic sie nie zmieni to czeka Cie wymiana zamka.Zauwazylem z doswiadczen moich i kolegow ze zamek zawsze pada przy wlaczonej funkcji automatycznego blokowania drzwi(albo to taki zbieg okolicznosci)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Miałem ten sam problem. I co się okazało? Że przycisk od otwierania klapy był po prostu zalany wodą!!! A dlaczego? Po pierwsze to kupiłem auto używane... Brakowało mi śruby i to akurat środkowej (a jest ich 5), a poza tym uszczelka była zjechana na maksa! Trochę roboty było z tym, bo trzeba było wszystko zdjąć, ale przy pomocy kolegi uporałem się z problemem bez większych problemów.

A w ogóle to miałem dziwną sytuację, ponieważ, gdy chciałem rano otworzyć bagażnik siłownik nie reagował na naciśnięcie przycisku, i tak jeździłem z tym parę dni, bo nie miałem czasu, żeby to naprawić. Nagle kiedyś, jak wyjechałem z domu i stanąłem na chwilę na parkingu chciałem ruszyć a tu ZONK! Na konsoli pokazuje mi, że wszystkie drzwi są pozamykane, więc co jest?! Okazało się, że bagażnik sam się otworzył! Dzięki temu chociaż nie musiałem sam go otwierać od środka. Szybka akcja i wszystko już naprawione. :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Jest jeszcze jedna możliwość. Kostka łącząca zamek z wiązką kabli była źle zapięta i od wstrząsów się rozłączyła. Wtedy na początku raz działało, a innym razem nie. Proponuję zacząć od tego. Trzeba odpiąć plastikową obudowę klapy bagażnika i zajrzeć do środka. A co do otwierania, to od środka można to zrobić. trzeba mieć jedynie mały wkrętaczek lub nawet gwóźdź. Na zamku jest taka mała dźwigienka, którą trzeba przesunąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!