Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Problem z uruchamianiem Auta


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Nie wiem czy piszę w odpowiednim miejscu (wiec w razie czego prosze o wybaczenie :-)).

Mam problem z odpaleniem SCENIC'a II rok 2006, mianowicie po zbliżeniu się do auta (system heends free) otwieram samochód wsiadam, naciskam sprzęgło potem start samochód wydaje charakterystyczny dżwięk jak przed normalnym uruchuchomieniem, nastepuje odblokowanie automatyczne kierownicy rozrusznik chwilę kreci i nic...

Próbowałem jeszcze z 3 razy tak odpalić dalej bez skutku. Próbowałem włożyć kartę do czytnika też nic. System zwolnił blokadę kierownicy i tak już zostało. Po próbie zamkniecia samochodu z pilota i otwarciu i próbie odpalenia dalej nic. Kierownica nie zablokowała się automatycznie i krecenie w lewo i prawo nie blokuje. Miałem już raz taką sytuację z tydzień temu i odłączyłem nachwilę akumulator, poczekałem jakieś 15 min. i samochód odpalił (akumulator jest nowy). Teraz przy próbie odpalenia, pokazuje komunikat coś w stylu "automatyczna blokada kierownicy zwolniona" i zapala się kontrolka "SERVICE".

Przy próbie odpalenia dalej słychać jak rozrusznik kręci ale nie uruchamia silnika. .... :-)(

Może ktoś z szanownych uzytkowników, miał podobny problem ???

 

Prosze o pomoc. :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dzieki za podpowiedzi. Oczywiscie chodziło o silnik blokady kierownicy. Miałem znowu ten sam problem. Odłączyłem aku na 15 min. potem podłączyłem i spróbowałem odpalić. Nic sie nie działo :mrgreen: Spróbowałem inaczej ruszłem lekko kierownicą w lewo i prawo i wciskałem starter zaskoczyło :). Wniosek taki jak w innych postach --> nie można zostawiać samochodu na mocno skręconych kołach i nie można ręcznie zaciągać blokady bo kończy się to właśnie takimi problemami :)

 

Jeszcze raz dzieki za rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!