Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Uderzona Meganka coupe problem z towarzystwe


Rekomendowane odpowiedzi

Witam 3 tygodnie temu na tył mojego samochodu najechał pojazd którego właściciel miał OC w PTU SA pod koniec Zeszłego tygodnia dostałem od nich propozycje wyceny naprawy na 2553 zł.

Uszkodzeniu uległy:

 

zderzak

Podłoga bagażnika(załamana) zakwalifikowali do naprawy

Sciana tylna wytłoczenia na koło

Belka na której jest rygiel zamka przesunięta jest o jakies 2 cm

zagięte są końcówki podłużnic

pogięte też są blachy które znajdują się pod zderzakiem których PTU w ogóle nie uwzględniło w wycenie.Oczywiście cene wszystkich częsci zamiennych zakwalifikowane do wymiany zaniżyli o 60%

 

Może ktoś ma rozrysowany schemat na którym widoczne są elementy z których składa się tył w Coupe coś takiego jak w serwisie pomogło by mi to w zweryfikowaniu kosztorysu bo za te pieniądze nie odbuduje samochodu

Szukałem na FTP PIKUR ale nic ciekawego nie znalazłem

z góry dziekuje

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz mieć auto super zrobione, a nie wyłudzić od nich pieniędzy to olej tę ich całą wycenę i idź do ASO lub innego zakładu i powiedz, że będziesz robił z OC sprawcy bezgotówkowo. O tym samym powiadom również PTU. Niech się zakład przepycha z PTU, Ty chcesz mieć auto takie jakie było. Ja tak robiłem, gdy w tył mi się wchrzaniło Seicento i wszystko było zrobione super :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy kosztach roboczogodziny w ASO wartośc robocizny i części moze przekroczyc wartość pojazdu i wdety wycenią mi samochód odejmą od jego wartości wartośc pozostałości i wypłacą mi róznice. Chce kupić nowe czesci i zlecić naprawe gdzie indziej ASO i tak często ma podwykonawców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marci, nie mogą tego tak zrobić wykonujesz naprawę wg określonej specyfikacji producenta, a OC sprawcy musi pokryć 100% kosztów przywrócenia pojazdu poszkodowanego do do stanu sprzed wypadku, ich wyceny są w tym wypadku nieważne, to serwis będzie się martwił czy PTU im zwróci pieniądze nie ty, od tego maja prawników.

Mi po zarysowaniu mojego scenika przez autobus miejski naliczyli że naprawa będzie kosztowała 250 zł, jak to usłyszałem od razu oddałem auto do serwisu renault gdzie wszystkie koszta wyniosły grubo ponad 3000 (uszkodzony błotnik prawy, plastiki pod autem, zarysowany zderzak popękane mocowania zderzaka) towarzystwo nawet nie zająknęło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro zadzwonię do ASO i zapytam sie jak to wygląda.

Wartość mojego samochodu to około 8000 zł plus instalacja gazowa założona dwa dni przed uderzeniem (zbiornik w kole zapasowym przeniusł czesc energii uderzenia)

Wie może ktoś ile kosztuje wycena auta i kosztorys u rzeczoznawcy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(zbiornik w kole zapasowym przeniusł czesc energii uderzenia)

Czyli harmonijka pod kanapą. Nie mają szans przy takim uszkodzeniu, zrób wycenę w aso, daj ją do ubezpieczyciela sprawcy i dostaniesz ładną kasę. A jak nie chcesz sie bawić to zrób tak jak koledzy podpowiadają wyżej - bezgotówkowo w aso.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!