Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Jak znoszą upały Wasze autka ?


niusek

Rekomendowane odpowiedzi

Tak się zastanawiam jak w te upalne dni spisują się Meganki czy Sceniki. Czy elektronika zaczyna wariować ? Słyszałem, że w przypadku automatycznych skrzyń biegów, podczas jazdy w długich korkach, zapala się czasami kontrolka "EKG". Czy podczas jazdy w trasie w upałach też się to zdarza ?

Mam na oku jednego Scenica I phII, którego chciałbym kupić jeszcze przed urlopem i zabrać rodzinkę na wczasy. Męczy mnie tylko myśl czy nie spotkają mnie niemiłe niespodzianki. Będzie mało czasu aby dobrze zapoznać się i oswoić z nowym nabytkiem.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oper601, że co? W temacie powiem tylko tyle, że w Polsce nie jest tragicznie. Auta jeżdżą w krajach gdzie temperatury są znacznie wyższe i nic im nie jest. Nie bądź przewrażliwiony. Niemiłe niespodzianki trafiają się wtedy kiedy nie powinny niezależnie od marki samochodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz, ja tego tez nie rozumiem ale to dla mnie jedyne logiczne wytłumaczenie tego, że w jednym momencie temperatura z powiedzmy np. 26stC spada nagle do np. -38stC. Z czymś takim spotkałem się też w Toyotach. Chyba że sie myle to mnie popraw logicznie i sensownie to uzasadniając.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oper601, woda skrapla się pod samochodem, ujście jest nad osłoną katalizatora. Termometr masz w prawym lusterku. Przy klimatyzacji automatycznej również w kabinie w obudowie lusterka. Teraz Ty użyj logiki i powiedz w jakiej sytuacji woda dostanie się w w/w miejsca i je, jak to określiłeś zamrozi. Parkujesz kołami do góry?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Auta jeżdżą w krajach gdzie temperatury są znacznie wyższe i nic im nie jest. Nie bądź przewrażliwiony. Niemiłe niespodzianki trafiają się wtedy kiedy nie powinny niezależnie od marki samochodu.

W sumie masz rację, chociaż trudno mi sobie wyobrazić, że może być jeszcze bardziej gorąco :-P

 

Dziękuję za wypowiedzi i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

że w jednym momencie temperatura z powiedzmy np. 26stC spada nagle do np. -38stC.

Rozumiem, że na wyświetlaczu climatronika :-)

Nasz uszkodzenie albo czujki, w co wątpię, albo zły styk na kabelkach od tego czujnika. Poczytaj forum pod kątem "czujnik temperatury wewnętrznej"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!