Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Pierścienie tłokowe


Rekomendowane odpowiedzi

A ja w Fiacie, po urwaniu dwóch śrub, ojciec załatwił klucz dynamometryczny, taki ze wskazówką ;-) i się dokręciło.

BTW

W niemacowie w Kauflandach sprzedają takie proste klucze dynamometryczne za 15€. Nie pamiętam czy były do 100 czy do 200Nm Szału nie ma ale zawsze coś.

Sam się zastanawiałem czy sobie nie kupić.

Albo pożyczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, kolejny quest.

Silnik na miejscu, wszystko podłączone, płynami zalany, rozrząd ustawiony... przekręcam kluczyk w pozycję zapłon, kontrolki się zapalają, po chwili gasną (świecą się już tylko aku, olej, wacha), przekręcam kluczyk na rozruch i... nic. Zupełnie nic, zero rozrusznika, kontrolki nie przygasają... co z tym fantem Drodzy Koledzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontrolki właśnie nie przygasają, rozrusznik nawet nie "cyka". Co do przewodów to 100% pewności nie mam, ale wydaje mi się, że nic nie pomieszałem. Jutro spróbuję podpiąć przekaźnik na rozruszniku bezpośrednio na aku i dam znać czy to coś dało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lpshinoda, Zacznij od sprawdzenia bezpieczników pod maską, potem wszystkie wtyczki. Następny w kolejności sprawdź kabelki na rozruszniku i przy okazji taśme masy na silniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No więc tak, silnik dwa dni temu pochodził z 5 minut po czy go wyłączyłem. Wczoraj już natomiast nie chciał w ogóle zakręcić, mówię, pewnie rozrusznik się zawiesił, ale nie... stukanie w niego nie pomogło. Aku naładowany, więc wyciągnąłem rozrusznik, wszystko wyczyściłem, podpinam na krótko pod aku, bendiks chodzi, rozrusznik kręci, bach do auta. Przekręcam kluczyk, rozrusznik znowu tylko cyka... Silnikiem nie idzie ruszyć, czy jest opcja że silnik się zblokował po tym jak dzień wcześniej chodził bez problemu tj. żadnych wycieków, stuków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnikiem nie idzie ruszyć, czy jest opcja że silnik się zblokował po tym jak dzień wcześniej chodził bez problemu tj. żadnych wycieków, stuków.

Jest taka możliwość. Brak oleju albo za małe ciśnienie w układzie smarowania i silnik się po prostu zatarł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!