Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

1 drzwi nie zamykają się z pilota


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

rok temu kupiłem scenica i wszystko z pilota działało poprawie, tzn. wszystkie drzwi zamykłały się z pliota. Ostatnio zauważyłem że wszystkie drzwi zamykają sie oprócz pasażera z przodu. Nie mogę zaknąć tych drzwi manulanie bo mam rozwalone wejście kluczyka (już tak kupiłem). Co może być powodem takiej sytuacji - co zrobić żeby to naprawić lub zlokalizować usterkę.

Tylko prosze bez uwag - jechać do mechanika - ta opcja w ostateczność, ale to już sam wiem.

 

Pozdrawiam

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a silownik slychac ze dziala? jesli silownik "mruczy" to znaczy ze jeden plastyk sie wyrobil, urwal (czesta usterka w MI), mozna to naprawic chalupniczo, jak? sam dojdziesz, wystarczy zeby sie ruszalo :-D najczesciej to sie dzieje w tylnych drzwiach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję za wręcz expresową odpowiedz. Pogrzebię i zobaczymy co w trawie piszczy.

 

pozdrawiam

 

[ Dodano: 2007-07-13, 12:47 ]

hmmm poruszałem kilka razy mechanizmem przy drzwiach i zaczęło działać, drzwi sie zamykają. Tyle że nie wiem czy przypadkowo coś odblokowałem czy samo się odblokowało, więc po każdym zamknięciu drzwi sprawdzam czy te z prawej są zamknięte, jak na razie tak. (minęło pareę dni i działa) dziwne ... :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

U mnie w Megi Classic MI nie działa centralny od kierowcy. Wszystkie drzwi sie zamykają ale te od kierowcy sie nie zamykają ani nie otwierają. Nie mam pojęcia jak sprawdzić siłownik, wyciągnąłem go dziś ale jest tak obudowany ze nie ma dojścia. Jak go wyjąłem i probowałem zamknąć to zero reakcji. Z tego siłownika wychodzi aż 5 kabli - czy jest to siłownik sterujący tzw master? I skoro jest uszkodzony to dlaczego reszta drzwi sie zamyka i otwiera?

 

Druga sprawa to to że tylne drzwi od kierowcy mimo ze otwierają sie za pilota to i tak nie można ich otworzyć - trzeba pociągnąć od środka za ten pypeć w gore (dosłownie lekko tyknąć) i wtedy dopiero można je otworzyć z zewnątrz. Czy jest to wina siłownika czy zamka?

 

Trzecia sprawa to to ze nie działa zamykanie ani otwieranie z kluczyka ani od kierowcy ani od pasażera. Tylko pilot. Czy konieczna jest tu wymiana zamków? :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Bezii, siłownik da się rozebrac i wtedy usuwać usterke, czasem wystarcza tylko go przeczyscic. Każde drzwi maja swoj siłownik dlategto nie działają tylko jedne drzwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

beziii, miałem podobny przypadek zaraz po kupnie wystarczyło wcisnąć siłownik na swoje miejsce przy zamku jest tam taki otworek i jak wyskoczy nie wysuwa ci cięgła otwierania do końca, 5 min roboty + rozkręcenie tapicery

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

A co może być przyczyną, gdy drzwi (jedne) się nie otwierają pilotem, ale zamykają się normalnie? Moderator zamknął mój temat i kazał poszukać we wcześniejszych. Ale przy megane 1 ph1 takiego proglemu nie znalazłem u nikogo.

 

Oczywiście "coś" tam słychać przy otwieraniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj otworzyć pilotem i jednocześnie dociśnij całym ciałem drzwi, jeżeli tak to elektryka działa tylko nie daje rady przełączyć. Miałem podobnie i nasmarowanie mechanizmu "siłownika"(jeżeli można nazwać tak ten silniczek) centralnego zamka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam ponownie... po zimie przyszedł czasu na wymienienie w/w części.

 

Chciałbym się upewnić:

 

http://allegro.pl/silownik-zamka-renault-megane-laguna-kangoo-clioii-i2193893162.html

http://allegro.pl/nowy-silownik-zamka-clio-i-ii-megane-scenic-okazja-i2154674798.html

 

Czy chodzi o tą część? Często na aukcjach spotykam informacje, do których drzwi (np. lewe tylne)... czy to jest istotne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!