Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zaolejona rurka od turbiny


vorph

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Wczoraj miałem okazję obejrzeć autko od dołu i po zdjęciu osłony silnika zauważyłem zaolejoną rurkę wychodzącą od turbiny. Ponieważ nie zrobiłem fotki to załączam zdjęcie poglądowe (też 1.5 z tym że to chyba nie jest wersja 105KM). Czy to oznacza, że turbina jest nieszczelna? Nie zauważyłem ubytku oleju - wymieniany ok. 2 mcy temu, od tej pory przejechane 5 tys. km. Proszę o poradę. Mam nadzieję że nie zmierza to do wymiany turbiny:(

post-24268-1280899689_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ujmę to tak, puki nie spływa po tym przewodzie olej to nie masz się czego martwić.

Co innego jakbyś zauważył, że trubina świszczy auto przydymia na czarno lub biało (zależnie od problemu czarny oznacza turbinę, biały egr albo inteercooler bynajmniej tak mam w fordzie <piwko>). Jest to najzwyczajniejsze zapocenie nie masz się czego martwić diesle już tak mają :oops:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czarny to za mało powietrza za dużo paliwa np lejący wtrysk otwarty EGR uciekające powietrze z turbiny

biały olej lub woda w dużych ilościach lub niedopalona ropa np przy padniętych świecach

W małych ilościach olej na niebiesko

Co do rurki jest to przewód doprowadzający lub odprowadzający olej (turbina jest nim smarowana i chłodzona) może wystarczy dokręcić lub zmienić przewód

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(zależnie od problemu czarny oznacza turbinę, biały egr albo inteercooler bynajmniej tak mam w fordzie <piwko> )

Bez obrazy, ale zdeczka głupoty piszesz...

czarny:

- turbo nie doładowuje

- wtryski padają

- nieszczelność w dolocie

- uszkodzenie EGR, został w pozycji otwartej

Biały:

- uszczelka pod głowicą

- pęknięcia głowicy, bloku

- niekiedy uszkodzenie turbiny gdy jest chłodzona płaszczem wodnym np 1,9 dci 130ps

białawo-niebieski:

- padnięta turbina

- zużyte pierścienie, rowki w tłoku w których są pierścienie, zużyta tuleja...

- nieszczelne uszczelniacze zaworowe

- zapchana odma

Mniej więcej w miarę jasno to opisałem, piszę z głowy, tak mnie uczyli...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Co innego jakbyś zauważył, że trubina świszczy...

 

Hmmm, turbina świszczy jak durna, ale zapewniano mnie w innym wątku, że tak ma być (świst słychać już od niskich obrotów ok. 1200, od jedynki do czwórki jest słyszalna, potem już praktycznie nie - ale to chyba kwestia wiekszej prędkości. Co do dymienia - nic nie zauważyłem, ubytków oleju jak pisałem, też nie ma. Teraz już nie wiem jak z tą turbiną - ma gwizdać czy nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać, że 2 kolegów rozpisało się trochę bardziej na temat dymania wychodzi na to, że i tak za wiele nie minąłem się z prawdą...

Jest to w jak najlepszym porządku przy wyższych obrotach i obciążeniu silnika...

Są dwa najważniejsze objawy kończącej się turbiny olej w układzie doładowania (intercooler) dość duże jego ilości, bo śladowe zawsze są, i brak mocy.

Co do gwizdania turbiny lubią gwizdać na wolnych obrotach i zimnym silniku jak się kończy.

Co do turbiny nie będę się rozpisywał łap 2 stronki gdzie czarno na białym wszystko wyjaśniono:

http://www.auto-swiat.pl/wydania,Wrazliwa-...ka,16408,1.html

http://www.mq.pl/turbo-service/prasa.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!