Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

dymi na czarno i cykanie przy włączaniu jak


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam scenica 1,9 dti (F9Q 736) z 2000r - 98PS. Przebieg 217000km. Ostatnio usłyszałem cykanie (kilka sekund po odpaleniu ze stanu zimnego) w okolicy alternatora, rolek, paska, filtra paliwa. Zauważyłem też że przy mocnym naciśnięciu pedału gazu z rury wydobywa się czarny dym (taki smolisty).

Osiągi silnika są cały czas bez zmian i na tablicy też się nic nie pokazało. Pali idealnie, wszystko działa idealnie - oczywiście oprócz tego że cyka zaraz po włączeniu no i dymi jak się depnie i przyspiesza no i strasznie śmierdzą spaliny (jakby paliwo nie było do końca spalone).

 

Mam go 3 miesiące i nie wiem co robić.

 

Pomóżcie, jeśli ktoś coś wie na ten temat.

 

Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

ja zaslepilem w moim dti zawor egr i faktycznie mniej dymi, ale jednak....

staram sie nie przekraczac przy przyspieszaniu 3 tys obrotow, bo juz widze wyraznie w lusterku czarny dym. Sprobuj czyscidlem w sprayu wypsikac druciki w przepływomierzu, a potem dokladnie osuszyc. Ten zabieg tez mi troche pomogl. Byc moze silniki dti jezdza na wszystkim, no ale jednak zaczynam myslec o dci, prawie dwa razy wieksze cisnienie wtrysku to i spalanie efektywniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Przepływomierz - to jest to gniazdko za filtrem powietrza?

Ostatnio wymieniłem rozrząd, sprzęgło i filtr paliwa i zaczął być jakiś mułowaty. Jak byłem u mechanika to powiedział mi że muszę zrobić diagnostykę, a w tym tą jak pracuje EGR.

Powiedzcie mi, jak wyczyścić ten przepływomierz? Może macie jakieś zdjęcia? Poślijcie mi jak możecie na maila: [email protected]

Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz racje przepływomierz to jest to coś z przewodami zaraz za filtrem. Najlepiej wyczyścić bez dotykania paluchami, bo można coś urwac. Trzeba odkręcić dwie śrubki (torx), żeby wyjąć przepływomierz. Wyczysc sterczące druciki wewnątrz komory gdzie przepływa powietrze, nie mylic ze stykami.

Egr to tez jest dobry trop, ja mam zaślepiony. Zamontowałem blaszkę pomiędzy zawór a kolektor ssący i śmigam. Do 3 tys obr/min nic nie widzę w lusterku, chyba ze niezłe przycisnę. Powyżej 3 tys nie jeżdżę bo i głośno i mało "estetycznie";-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Z mojego scenika też wydobywa się czarny dym widoczny w lusterku, ale dopiero jak go pociągnę do 4500 obrotów. Zderzak nie jest okopcony. To dymienie pojawiło sie chyba raczej po wymianie rozrządu. Nie mogę tego stwierdzić dokładnie bo wcześniej nie zwracałem uwagi. Oleju nie bierze. Odpala bez problemów. Wydaje mi sie że troszkę więcej pali ale muszę sprawdzić dokładniej. Turbina z tego co zauważyłem zaczyna kręcić od 2200 obrotów.

Wie ktoś może jaka jest charakterystyka silnika 1,9 dti F9Q 736 ? Do ilu obrotów można go kręcić? Ile powinien palić i czy to dymienie to norma czy coś się zaczyna dziać?

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!