Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Dziwna sprawa, nie odpala -- Przepustnica?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, poruszam się MII 2003 1,6 16V, 110 kkm, kilka dni temu auto po zatrzymaniu nie chciało odpalić. Rozrusznik bez problemu kręcił, silnik zaskoczył, pracował chwilkę nierówno, dławił się po czym zgasł. Powtórzyło się to kilka razy lecz po którejś próbie zaskoczył. Zrobiłem ok. 100 km i znów po zatrzymaniu na 20 minut, ten sam objaw z tym, że po 10 minutach prób już tylko sam rozrusznik, a silnik wcale nie startuje. Auto na hol, na parking i o dziwo następnego ranka wsiadam „start” i pali od pierwszego razu jakby nigdy nic. Następne kilkadziesiąt kilometrów zakupy w sklepie, powrót po czym sytuacja się powtarza. Hol, parking z tym, że już sprawność nie wróciła. Po odpaleniu rozrusznika – kręci i nic poza tym. W momencie uruchomienia zapłonu dziwny dźwięk wydaje obudowa przepustnicy, trochę piszczy jakby kineskop starego telewizora. Link do dźwięku:

plik.wav

Po zdemontowaniu dolotu, w momencie odpalania widać jak przepustnica się zamyka (do pionu) po wciśnięciu „start”, po czym po odłączeniu zapłonu przestawia się dwukrotnie jakby badając swoje położenie i ustawia się w położeniu spoczynkowym (lekko pod kątem - uchylona). Moim zdaniem w momencie odpalania powinna się otwierać, nie zamykać na logikę. Świece, cewki, zasilanie paliwem sprawdzone, żadnych świecących kontrolek błędów, iskra jest, świeca pachnie paliwem, czujnik położenia wału czyszczony, przepustnica wyczyszczona.

Poniżej zdjęcie modułu przepustnicy, który wydaje podejrzane dżwięki (dostęp do sterowania/elektroniki utrudniony):

201008061825a.jpg

Zastanawiałem się czy przy odpalaniu ordynarnie nie zblokować przepustnicy w położeniu otwartym, ale nie wiem jak to się skończy.

Proszę o pomoc, alternatywne pomysły, jak kto może.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!