Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

problem z odpalaniem


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam problem z odpalaniem swojego samochodu - do wczoraj chodził jak złoto - palił za każdym razem. Za każdym też razem było słychać jakby syczenie przez kilka sekund - zapewne pompa paliwa wtłaczała paliwo - niestety od wczoraj tego syczenia już nie ma, zresztą tak jak i odpalającego samochodu.

 

Miałem kiedyś już taki problem, ale pozamieniałem miejscami przekaźniki pod maską - ale tym razem nie pomogło.

 

Czy jest jakaś szansa na sprawdzenie co zawodzi, ew. odpalenie samochodu? Albo jak dostać się do pompy paliwa żeby sprawdzić na przewodach czy dostaje ona w ogóle prąd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest jakaś szansa na sprawdzenie co zawodzi, ew. odpalenie samochodu? Albo jak dostać się do pompy paliwa żeby sprawdzić na przewodach czy dostaje ona w ogóle prąd?

Musisz dostać się do wiązki pompki paliwa. W Megance pompka paliwa znajduje się za przednim prawym kołem, a wiązka do niej idzie od góry silnika, po lewej stronie stojąc przed autem. Pompka nie będzie pompować, jeśli paliwo jest już napompowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odpowiedź,

 

przy czym tak jak zauważyłem - nie załącza się pompa - nie odpala, a nawet jak uda się że odpali co jakiś 100tny raz to i tak gaśnie - jak gdyby pompka nie pompowała.

 

Dlatego albo padła pompka - albo problem z kablami - może styki zaśniedziały....

 

Rozumiem że pompka jest za kołem - ale jak się do niej dobrać? ściągnąć osłonę plastikową koła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pisze o Megance, mam nadzieję że w Scenicu jest tak samo. Pompkę namierzysz po przewodach paliwowych idących pod autem od zbiornika. Od góry może być problem z dostępem bo w Scenicu podszybie jest nad silnikiem. Jak już zlokalizujesz pompkę to sprawdź czy dochodzi do niej napięcie, jak nie to sprawdź styki w czarnej skrzynce pod maską (po stronie kierowcy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompka jest dokładnie tam gdzie mówisz za prawym kołem (patrząc od frontu), niestety silnik jest tak wielki iż nie ma szans dostać do pomki ręką - więc pewnie będę musiał jutro dźwignąć autko i sprawdzić od spodu czy da radę. Zaraportuję jak się uda:) dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!