Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl


meehu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

posiadam Megane II 1,4, 16v. 2003. na cieplym silniku podczas odpalania bardzo czesto spadaly obroty i gasl. mechanik specjalizujacy sie autami renault zalecil czyszczenie przepustnicy.

wyczyscil przepustnice, wymienil oring bo byl lekko zgnieciony...

teraz owszem nie gasnie ale ma inna dolegliwosc. na cieplym silniku - zatrzymujac sie na swiatlach czy parkingu i wrzucajac luz obroty mam na 1100-1200 (ewidentnie slychac tak jakby gazowal, bym na ssaniu, mial lekko wcisniety gaz), a po 3-4sek. spadaja do 900 i nie slychac gazowania. wydaje mi sie ze wzroslo spalanie ale t jeszcze obserwuje.

 

dodam ze przed czyszczeniem przepustnicy poza gasnieciem obroty byly OK

 

mechanik tlumaczy, ze to normalne, ze to komputer steruje obrotami i ze tak ma byc ale naprawde dziwnie to wyglada. nigdy nie spotkalem sie zeby po zatrzymaniu sie na luzie auto gazowalo przez kilka sekund!

 

prosze o pomoc <piwko>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popraw temat, żeby był zgodny z regulaminem.

 

Co do problemu - podejrzewam nieszczelność w układzie dolotowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jako ze jestem laikiem to pozwole zadac sobie moze i proste pytanie - nieszczelnosc w uladnie dolotowym czyli? co najczesciej moze powodowac takowa nieszczelnosc?

 

jeszcze jedna uwaga pana mechanika - powiedzial ze wczesniejszy orin jako ze byl zgnieciony to mogl spowodowac wyrobienie sie... (nie pamietam czego <piwko> nie wiem czy to nie byl kolektor przypadkiem) i teraz po wymianie na nowy to cos (to co niepamietam nazwy) moze miec lekki luz. powiezial, ze jak obroty sie nie ureguluja same po jakims czasie to zebym przyjechal to zostawie auto a oni beda sie starali wymienic oringi na inne i dopasowac cos.

 

a czy ta usterka (nieszczelnosc) moze powodowac zwiekszone zuzycie paliwa oraz lekkie "zmulenie" auta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy ta usterka (nieszczelnosc) moze powodowac zwiekszone zuzycie paliwa oraz lekkie "zmulenie" auta?

Tak, bo dostaje sie lewe powietrze, komputer w związku z tym podaje więcej paliwa, żeby nie zalewało silnika samym paliwem. Tak ogólnie rzecz ujmując to wygląda. Dolot musi być szczelny i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaobserwowałem jeszcze jedną dolegliwość jaka wystąpiła po wyczyszczeniu przepustnicy.

 

podczas jazdy wyłączyłem radio żeby wsłuchać się w silnik i...

silnik chodzi głośniej. w momencie wciśnięcia gazu do podłogi to wchodząc na obroty od około 2500 tysiącach do 4 tysięcy silnik chodzi dużo głośniej. po dojściu do 4 tysięcy i trzymaniu dalej wciśniętego do podłogi pedała gazu ewidentnie słychać ze silnik cichnie mimo tego że dalej wchodzi na obroty

 

podsumowując silnik chodzi głosniej przy ostrym rozpędzaniu się

 

(dzisiaj jadę do mechanika)

 

[ Dodano: 2010-08-14, 08:43 ]

 

[ Dodano: 2010-08-14, 14:33 ]

rozmawiałem dzisiaj z dwoma różnymi mechanikami. po opisaniu objawów oto co powiedzieli.

zasugerowałem, że może to układ dolotowy:

 

1) opinia mechanika, który czyścił przepustnica i wymieniał oring:

przedstawiłem mu objawy:

-dziwne obroty (opisane wyżej)

-zwiększone zużycie paliwa

-auto lekko mulaste (tak mi się wydaje)

-głośniej chodzi przy dynamicznej jeździe

 

powiedział, że układ dolotowy jest ok, bo gdyby był uszkodzony to obroty podczas postoju nie spadałyby poniżej 2000 i że to może być walnięta przepustnica

 

2) opinia drugiego mechanika

przedstawiłem te same objawy:

 

powiedział, że możliwe że zasysa gdzieś powietrze, możliwe, że oring źle osadzony i umówił się ze mną na wtorek <piwko>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!