Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

dziwny odgłos przy przyspieszaniu z okolic i


marcinoA4

Rekomendowane odpowiedzi

Wita,m nie dawno nabylem scenica 2002r dci 102KM , 130tyskm .

 

- pierwsza rzecz to przy jeździe słychać dziwny odgłos z okolic intercoolera , przy przyspieszaniu sie to nasila , ogólnie auto jak dla mnie przymula z tym przyspieszeniem coś się zbiera ale chyba nie jest to to co ma być,już wymieniłem uszczelkę gumową która nachodzi na wąż w intercooler krótsze wyjście , ale to nie dało rezultatu

 

- druga sprawa jest taka że przy gaszeniu silnika zachowuje się on tak jakbym gasił go na biegu i cały się rzuca .

 

proszę o porady co robić z tymi fantami bo chyba nie bede mial dobrego zdania o renówkach jak tak dalej pójdzie. poprzednie auto to audi a4 tdi 96r z przebiegiem 340tys i nigdy nie miałem żadnych problemów z nim, zmieniłem ze względu na dziecko i wózek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo chyba nie bede mial dobrego zdania o renówkach jak tak dalej pójdzie.

No takt to jest jak się złom kupi a potem cudów się oczekuje. Potem renówki to szajs itd ...

audi a4 tdi 96r z przebiegiem 340tys i nigdy nie miałem żadnych problemów z nim

No tak, niemiecka myśl techniczna najlepsza - trza było dalej przy niej zostać. <piwko>

A teraz już poważnie.

Jesteś pewien tego przebiegu :oops: Może ono też już ma o 100 tys więcej :) :)

Zacznij od wymiany filtrów, sprawdź poduszki zawieszenia silnika i skrzyni biegów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to może być za dziwny odgłos <piwko>

Szum , gwizd , pukanie , stukanie czy po prosu coś się wydaje :oops:

Proponuje to co kolega moderator - sprawdzenie zawieszenia silnika + sprawdzenie filtrów (wymiana) następny krok diagnostyka silnika .

ps

Audi też się psują - zapieczone łopatki , zabrudzony nastawnik , czujniki , przeplywka takie samo jak w Renault tyle że ze względu na ilość silników VW bardziej oklepane w warsztatach i wtedy (diagnostyka) naprawić jest łatwiej ;-)

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!