Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

[Scenic IphII] nie pali po postoju


eques

Rekomendowane odpowiedzi

one nie pracują na gazie?

Nie, masz wtryskiwacze gazu.

sprawdzanie/czyszczenie wtrysków w zwykłym warsztacie?

Z tego co wiem to się je wymienia. Choć niektórzy czyszczą je w myjce ultradźwiękowej.

2 przewody hydrauliczne nie elektryczne

To są zwykłe gumowe rurki. Jedna idzie do baku druga do elektrozaworu, do elektrozaworu dochodzą dwa przewody.

Nie wiem czy to pomoże, ale spróbować możesz, co to szkodzi ?

dziurkę w korku wlewu jeszcze przez chwilę po zgaszeniu silnika

W baku jak pompa pracuje i wytwarza pewne nadciśnienie, stąd taki efekt.

padającej pompy paliwa

Przecież napisał, że wymienił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję sprawdzenie ciśnienia paliwa przed wtryskiwaczami.

Dobrze by było sprawdzić auto CLPIem, a nie uniwersalnym komputerem.

Podaje on trochę więcej informacji.

Możliwe też, że są zapieczone wtryskiwacze.

Kiepskie pierwsze zapalenie może też sugerować, że auto nie dostaje wzbogaconej mieszanki przy starcie (ssanie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą zdjąłem przewód od zaworu pochłaniacza , i odpaliłem. Mimo , że silnik był jeszcze ciepły to odpalił chyba za 4 albo 5 obrotem.Co ma wpływ na odpalanie a poziom paliwa? Bardzo wyraźnie auto wysiada wraz z ubywaniem paliwa.Co do ssania to odpalałem ze ściągniętą końcówką od czujnika temperatury i nie było różnicy.Czy jak są uwalone wtryski to auto przestaje odpalać jak poziom paliwa spada z 3/4 do 1/2 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli spada poziom paliwa i pojawiają się problemy z odpalaniem, to świadczy to zazwyczaj o walniętej pompie paliwa.

Sprawdzałeś może jak auta zapala bez korka paliwa ?

Możliwe, że ssanie się nie włącza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wtrysków to właśnie jestem w trakcie czyszczenia ich dodatkiem STP do czyszczenia wtrysków bo też mnie to dopadło po pół roku jazdy tylko na gazie. Objawy były takie jak twoje czyli ciężko odpalić jak zimny, przy dodawaniu gazu spadają obroty, dusi się i często po kilku sekundach od odpalenia gaśnie no i brak mocy. Tak było tylko przy odpalaniu na zimnym silniku. Na ciepłym często wypadały mu zapłony. Posprawdzałem wszystko inne co mogło by to powodować; wszystkie czujniki, wyczyściłem przepustnice, wyregulowałem zawory, sprawdziłem cewki, świece, przewody zapłonowe, wyregulowałem gaz, sprawdziłem lambdę bo na gazie wywalała błąd przy regulacji. Więc diagnoza padła na wtryski, nie wyjmowałem ich bo przez gaz mam w tym miejscu niezłą plątaninę kabli. Sprawdzić je można wyjmując je i kręcąc rozrusznikiem. Powinny dawać jednolitą mgiełkę na każdym i nie cieknąć. Niedawno zalałem tego STP co czyszczenia wtrysków(czarna butelka) 250ml na 60 litrów paliwa. Zrobiłem trochę silniejszą mieszankę bo zalałem na około 40L. Wyjeździłem już jakieś 30L i jest duża poprawa. Co do odpalania to nadal trzeba dość długo kręcić, ale po odpaleniu już nie gaśnie. Przy dodawaniu gazu na zimnym też znacznie lepiej bo ma tylko lekką czkawkę i nie wypadają mu już zapłony.Do silnika K7m wtryski używane w dobrym stanie to koszt poniżej 100zł więc jak ktoś nie chce się bawić w czyszczenie to można wymienić <ok>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od paru dni mam identyczne problemy co grzegorz .Zwłaszcza rano chodzi nie na wszystkich cylindrach,szarpie silnikiem gdy dodam gazu to gaśnie lub bez powodu potrafił zgasnąć.Gdy załączy się gaz chodzi równo i bez tych dolegliwości co na benzynie.Z niecały rok temu kupowałem środek do wtrysków firmy LIQUI MOLY. Czyżby trzeba powtórzyć ten zabieg,czy może wtryski do wymiany będą :-P

Który polecacie z tych środków http://allegro.pl/listing.php/search?strin...p;change_view=1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie po odpaleniu chodzi równo ale powoli zaskakuje na 1 tyś obrotów , powoli podnosi się wskazówka od obrotów .Stąd nie jestem pewien czy to na pewno wtryski . Kiedyś miałem uwalone wtryski i chodził kulawo nie paląc na wszystkie gary przez kilka minut aż się porządnie rozgrzał. Dziś ponownie kiepskie długie kręcenie , odpięcie zaworu pochłaniacza par nie dało żadnego efektu. Po kilku próbach odpalenia otworzyłem maskę : zapiąłem ponownie zawór pochłaniacza , poruszałem kostką czujnika położenia wału ,poruszałem przewodami przy czujnikach temperatury , poruszałem przewodami WN na cewkach , wykręciłem korek wlewu wsiadłem i na dotyk odpalił . Oczywiście po wciśnięciu pedału gazu zgasł. Odpaliłem ponownie bez problemu , zaczekałem kilka sekund i w drogę . Dziś miał jakby mniej chwil słabości. I teraz nie wiem czy coś trafiłem ,czy też była już jego pora na odpalenie. Za chwilę pojadę po jakiś profesjonalny środek do czyszczenia wtrysków. W sobotę wymienię filtr paliwa i wszystkie inne bo akurat mam termin wykonania obsługi. Jak można sprawdzić ssanie?czy można je jakoś uruchomić na krótko ?

 

[ Dodano: 2010-08-26, 08:25 ]

Tydzień temu zmieniałem przewody WN i na jednej cewce miałem bardzo zaśniedziałe końcówki - takim zielonym nalotem . Wyczyściłem papierem ściernym i posmarowałem smarem miedzianym.Nie wiem czemu jedna z cewek tak strasznie zaśniedziała.Poprzedni właściciel mówił ze jedna mu padła i wsadził używaną , przypuszczam,że to ta.Czy cewka ma jakiś wpływ na odpalanie?

 

[ Dodano: 2010-08-26, 11:55 ]

Kupiłem Valvoline profesional series GASOLINE FUEL SYSTEM CLEANER za 60 pln , powiedzieli , że to najlepsze co mają.Wleję do baku po pracy i zobaczymy efekty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś po pracy odpalił normalnie lecz za chwilę zaczął się dusić wcale nie chciał chodzić na benzynie po każdym dodawaniu gazu gasł,po przełączeniu na gaz wszystko ok.Słyszałem że może oprócz wtrysków pompka paliwa pada <ok> Jak sprawdzić czy pompka czy wina wtrysków ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie jak by to była pompa paliwa bo problem też by występował na wysokich obrotach
ale to tylko występuje gdy auto dłużej postoi i po jakieś chwili gdy się ciut zagrzeje chodzi normalnie .Tak myślę że jakby pompa to cały czas by wariował na benzynie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś rano pomacałem wszystkie przewody przed odpalaniem i niestety tradycyjnie bardzo długo musiałem się nakręcić żeby auto zapaliło. Po wlanym środku czyszczącym jedyny efekt to taki,że autko bardzo pięknie , równo i przyjemnie pracuje. Nie przełożyło się to w żaden nawet najmniejszy sposób na odpalanie. Silnik pracuje bardzo komfortowo .Przypominam ,że po odpaleniu pracuje na wszystkie gary, nie dławi się, nie wariuje i nie ma żadnych anomalii , jedyne co to nie można dodać gazu przez kilka sekund bo zgaśnie. Może coś o kręceniu , autko kręci szybko i lekko tak jakby zaraz miało zaskoczyć , tak jakby ciut ciut mu czegoś brakowało. Co mogę zrobić? Miałem tak tylko po nocy , teraz w miarę ubywania paliwa w baku dzieje się tak też i w ciepły dzień po 8 h w pracy. Co to może być? Co sprawdzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!