Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

[Scenic IphII] nie pali po postoju


eques

Rekomendowane odpowiedzi

witam kolegów piszę ponieważ przeglądałem forum i natknąłem się na temat z którym i ja się borykam a mianowicie odpalanie samochodu po postoju minimum 4 godz. po odpaleniu pracuje nie równo raz na 3 gary a nawet na 2 po chwili jak go przegazuję to wchodzi na obroty i jest ok ale mam niekiedy problem z odpaleniem na ciepłym silniku wygląda tak jakby nie dostawał paliwa pompa chodzi na 100% muszę wtedy kilka razy przekręcać kluczyk i potem kręcę i jakoś zaskoczy problem ten mam tylko na krótkich odcinkach na dłuższych tego niema jest ok a jeszcze jedno ważne samochód też jest zasilany LPG czyli benzyna i gaz , kolega miał podobny problem z tego co czytałem , jakieś porady czy wskazówki kolega poleci ? bo natknąłem się na jakiś płyn do czyszczenia wtrysków ,mam megi scenik 1,6 8v 97 r. 7 miesięcy a problem pojawił mi się od półtora miesiąca .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Po bardzo długiej przerwie (skończyłem budowę) wracam do tematu nie odpalania Scenica jak w temacie postu.

Do tej pory zostało wymienione:

Świece

Silniczek krokowy

Czujnik położenia wału

Filtr powietrza

Akumulator

Pasek rozrządu (ustawiali go w serwisie) robili po koleżeńsku nie dla klienta więc zakładam, że się przyłożyli.

Wtryski zostały przemyte preparatem, dolewanym do paliwa.

Clip podłączony nie pokazuje błędów.

Ieszcze jedno

Wskazanie poziomu paliwa nie jest adekwatne do rzeczywistego poziomu paliwa w zbiorniku.

 

W dalszym ciągu po postoju 30-60 min. nie chce zapalić, że tak powiem od pierwszego. Silnik zawsze zapala, ale trzeba go chwilkę pokręcić. Jak się go zgasi i chcę od razu zapalć to od razu pali.

Sprawdziłem jeszcze jedną rzecz. Jak się odpala na wciśniętym pedale gazu to jak by szybciej palił.

 

Mam pomysł, że może to być niewydolna pompa paliwa, pytanko jak to sprawdzić.

Auto nie ma instalacji gazowej.

Na chwilę obecną tak to wygląda, nie mam więcej pomysłów więc jeśli Macie do mnie jeszcze cierpliwość, to proszę o dalszą pomoc.

Edytowane przez eques
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Miałem taki sam problem jak grzegorz_sk - po nocnym postoju był problem z odpalaniem na Pb, a gdy już odpalił to nie chciał wchodzić na obroty, gasł po przygazowaniu. Trochę ponad rok temu pojechałem do diagnosty który stwierdził, że nie ma żadnych usterek, a ewentualną przyczyną mogą być zacierające się wtryskiwacze z powodu długotrwałej jazdy na LPG. Zalecił abym przejechał na Pb 10-15 km i tak zgasił silnik przed nocnym postojem. Tak też zrobiłem i następnego dnia odpaliłem za pierwszym razem. Jak po jakimś czasie objawy powracały, powtarzałem ten zabieg i miałem spokój na kilka miesięcy. Jednak od dwóch miesięcy takie postępowanie przestało pomagać. Problem zaczynał narastać wraz ze spadkiem temperatury, doszło do tego że przy temp. ok. zera musiałem zapalać na gazie. Kupiłem więc używaną listwę z wtryskiwaczami, bo na logikę biorąc powodem powinny być właśnie zatarte wtryskiwacze (zapomniałem dodać, że wcześniej dolałem do benzyny preparat STP do silników zasilanych LPG - niewiele to zmieniło). Niestety po wymianie wtryskiwaczy nic się nie zmieniło. Profilaktycznie wymieniłem filtr paliwa - był jeszcze oryginalny z 2000r., ale dalej to samo. Przeglądając to forum postanowiłem zajrzeć do pompy paliwa i regulatora ciśnienia bo objawy wskazywały, że skoro na LPG odpala, to usterka musi być w układzie paliwowym. Wymieniłem więc gumowe oringi w regulatorze, ale przy okazji postanowiłem spuścić paliwo i zajrzeć na dno zbiornika. Zbiornik okazał się czysty, ssak - filtr pod pompką paliwową też. Zdecydowałem jednak zatankować nowe paliwo (tankuję średnio co dwa miesiące 10-20 litrów Pb). Następnego dnia czyli w ostatnią niedzielę po 26 godz. postoju - zapalił za pierwszym razem!!! Wniosek z tego jest taki, że zarówno w przypadku grzegorza_sk jak i moim, przyczyną było trefne, albo zestarzałe paliwo. Widocznie nasze Renie są na to b. czułe. Nie wiem co jest lepsze - tankować mniej i częściej, czy do pełna raz na kilka miesięcy? Paliwo ponoć też się starzeje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!