Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Jakie wybrać tarcze i klocki ?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pytanie jakie tarcze wybrać ? Do wyboru mam tarcze BOSH w cenie 125 zł sztuka i tarcze firmy KRAFT w cenie 75 zł sztuka. Klocki firmy BOSH za 65 zł komplet na przód.

Byłem dzisiaj w serwisie BOSH i żydki chcieli mnie zgolić za jedną tarczę 150 zł i za klocki 85 zł, ale na szczęście na osiedlu mam sklep z częściami i wyjdzie mnie to trochę taniej tak jak podałem u góry.

Za robociznę chcą 120 zł - to dużo czy mało ? Czy szukać dalej i może gdzieś będzie taniej ?

 

P.S Albo powiedzcie mi jeszcze jakiej firmy kupić tarcze i jakiej klocki ? Co polecacie ?

Dzwoniłem do hurtowni i facet powiedział, że za 169 zł sprzeda mi komplet tarcz na przód za 169 zł firma niemiecka ale nie wie jeszcze dokładnie jaka bo ich nie rozpakował, najprawdopodobniej Zimmerman lub ABS czy SBS nie dosłyszałem <piwko>

I ostatnie pytanie jakie te tarcze zakupić ? Wydaję mi się, że wentylowane bo mam ABS ? Jeśli się mylę to mnie poprawcie.

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej to zobacz jakie aktualnie masz, jak wentylowane to bierz wentylowane.!

Co do firmy to brałbym Bosch`a - być może dlatego, że to dobra firma i mają dobrą jakość, tej drugiej firmy KRAFT - z ich produktami nie miałem do czynienia więc się nie wypowiadam... ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ze swojej strony mogę polecić firmę Jurid.

Mam komplet Jurida na przedniej osi (tarcze i klocki), spisuje się naprawdę dobrze.

Bardzo ważne przy kupnie Jurida - wybiera się serię J lub wyższą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

A ja jestem po wczorajszej wymianie tarcze klocki przód. Tarcze KRAFT, klocki ETF.

Zobaczymy wentylowane 262mm. Cały kpl 243 pln. Wymiana własna. Czy u was też tarcze przy wymianie się rozpadły? Jedna poszła u mnie w trakcie jazdy się rozpadła stąd moja wymiana, drugą musiałem sam rozwalić bo nie szło jej ściągnąć. I te śruby trzymające tarczę na torxy to porażka, miękkie ledwo co odkręciłem, jedna rozwiercana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Przymierzam się do wymiany tarcz i klocków ale trafiłem w sklepach na dwa rozmiary tarcz do Megane 1.6e 90 KM z 1998, 238 i 259 mm, chyba jedyny sposób żeby się dowiedzieć jakie są dla mnie to zdjęcie koła i zmierzenie. Jaka jest różnica pomiędzy tarczami wentylowanymi i nie (co do jakości hamowania)i czy można je stosować zamiennie, jeśli mam niewentylowane to czy mogę kupić i założyć wentylowane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz bez wentylacji, to raczej będą to te mniejsze tarcze.

Wentylowane nie zmieszczą się w zaciski od tarcz bez wentylacji.

Jeśli chcesz zmienić na takie, to musisz zmienić zaciski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za podpowiedź, szukając tarcz natknąłem się jeszcze na jeden problem, tarcze występnuja w dwóch grubościach: 12 i 20 mm a sprzedawane z nimi klocki są takiej samej grubości, ma ktoś pomysł jak rozwikłac tą zagadkę? chyba będą musiał zdjąć koło i mierzyć

 

Dodano: 25 cze 2012 - 15:25

no tak , trzeba czytać ze zrozumieniem, juz sam sie doczytałem że te grubsze to wentylowane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 1 miesiąc temu...

generalnie jest tak

sa 3 rodzaje tarcz

1 bez wentylacji (są cięższe)

2 wentylowane mniejsze

3 wentylowane większe

ważne jest by znać swój rozmiar bo każda z nich ma inna grubość a jak macie dobry sklep pod nosem to tez sie zorientujecie ze klocki maja 2 grubości. nie wiem jak jest z tarczami całymi ale wentylowane mniejsze był chyba to 08,1998 ale mogę sie mylić w programie serwisowym u mnie w sklepie było to dokładnie wyszczególnione tak samo jak to czy auto ma abs czy nie.

tarcze polecał bym trw i brembo, co prawda sa droższe ale na hamulcach chyba nie warto oszczędzać *na brembo trzeba zwrócić uwagę bo maja bardzie szeroką skale jakościowa zależna od ceny od tandety po najlepsze produkty) obie firmy tarcze sprzedają pojedynczo na sztuki. jak ktoś juz chce tańsze tarcze polecam protechik sprzedawane sa w zestawach

 

jeśli chodzi o klocki sprawa wygląda podobnie z tym ze miedzy trw a pro technikami polecił bym jeszcze brd (tutaj sprzedawane są tylko zestawy)

 

aaa i warto pamietac o "dotarciu" hamulców

 

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6 - pl-literki Aston76

 

Kolego Kaziu59 nowe zdania zaczynamy z wielkiej litery. Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ubiegłym roku wymieniłem w Lagunie tarcze na Boscha i już zaczynam odczuwać trzepotanie kiery przy hamowaniu, przebieg niecałe 10 tys. W meganie natomiast wymieniłem klocki przednie na Boscha i popiskują coraz bardziej po 5 tys. Podsumowując następne zakupy na pewno nie Bosch. Wszystko kupowane w Intercars.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!