Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Jakie wybrać tarcze i klocki ?


Rekomendowane odpowiedzi

Ale to jest tak ciężko, że hamulca prawie nie ma. Nie wyobrażam sobie sytuacji, że gaśnie mi silnik przy 100km/h. Z tym zmiennym hamowaniem to muszę jeszcze sprawdzić dokładnie, ale mam wrażenie, że pedał raz jest wyżej a raz niżej

Edytowane przez jan5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już to gdzieś kiedyś pisałem jak miałem problemy z hamulcem w sceniolu starszym. Tam vakum pompa nie wytwarzała odpowiedniego podciśnienia. Nawet przy pracującym silniku pierwsze naciśniecie hamulca powodowało normalne hamowanie ale juz drugie następujące zaraz po pierwszym pozwalało tylko pedał wcisnąć do połowy, a dalej był niesamowicie twardy i droga hamowania znacznie się przedłużała. Tak jakby hamulca nie było. Wymiana pompy na sprawną używkę przywróciło sprawność hamulców. U Cienie w benzyniaku niestety takiej pompy podciśnienia nie posiadasz by ją wymienić. Podciśnienie masz z dolotu do cylindrów a wytwarzają je tłoki. Dlatego pisałem byś dokładnie poprzeglądał stan gumowych wężyków od kolektora do serwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Siema mam problem z notorycznie odkręcającym się zaciskiem hamulcowym prawego koła, czym to może być spowodowane? Mimo dobrego gwintu, śruby i nałożenia pasty coś rozkręca co jakiś czas dolną srubę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam.

Muszę wymienić tarcze i klocki w mojej megance 1.4 16V 2002 r. hatchback.

Wymianiał ktoś z was w ostatnim czasie, polecicie coś sensownego? Ze swojej strony napiszę, że zastanawiam się nad kompletem BOSCH ewentualnie TRW.

Koszty: tarcze ~300 zł, natomiast klocki ~100 zł.

Mam nadzieję, że się ktoś wypowie i pomoże rozwiać moje wątpliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam klocki TRW i tarcze mikoda (zwykłe gładkie), tarcze po około 5000 km zaczęły lekko bić przy hamowaniu, teraz mam zrobione około 30000 km na tym komplecie i klocków jest jeszcze dużo, tarcze już nie biją i w sumie hamuje to całkiem nieźle. Na tarczy zaczyna pojawiać się rant (tarcze są miększe od klocków przez co się szybciej zużywają). Zestaw ten dosyć mocno pyli więc felgi trzeba często myć.

 

Generalnie klocki TRW bym polecił, ale tarcze wybrał bym inne niż mikoda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tarcze od Febi przejechały już ponad 20k km i nadal są ok nie widać by robił się rant i nigdy nie biły :) , klocki miałem TRW po 20k km jeszcze pojechałyby ok 10k km może i więcej, niepotrzebnie wymieniałem, no ale trudno :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, szukam klocków na tył. Megane HB. Ważne zeby były w miarę miekkie bo wymieniałem w tamtym roku tarcze+ łożyska i chciałbym zeby zostały jak najdłużej :blink: Jakiej firmy szukac :) Ogółnie widzę, że zbyt wielkiego wyboru nie ma na tył.

Edytowane przez ziomek4007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mam prośbę gojgien jak możesz przekazać swoje spostrzeżenia na temat tarcz i klocków steinhof. Zastanawiam się nad kupnem i troszkę mam dylemat kupić firmówki i przepłacić za firmę czy wybrać coś dobrego sprawdzonego za rozsądną cene...

 

a może jan5?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez ten czas jak sceniola starszego miałem, to ten komplet zachowywał się wzorcowo.

Trudno mi teraz określić jaki był przebieg na tym komplecie, a moja opinia jest już na 2 stronie tego tematu. Obecnie tego sceniola nie posiadam, więc nic nie dopiszę o stanie wymienionych tarcz i klocków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mam prośbę gojgien jak możesz przekazać swoje spostrzeżenia na temat tarcz i klocków steinhof. Zastanawiam się nad kupnem i troszkę mam dylemat kupić firmówki i przepłacić za firmę czy wybrać coś dobrego sprawdzonego za rozsądną cene...

 

a może jan5?

Sprzedałem szrota, przejechałem na hamulcach i tarczach ze 2tys km. Hamował bardzo dobrze ale mam wrażenie, że tarcze po tym dystansie nie były do końca gładkie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!