Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Ruszanie w 1.5dci


rally_maniac

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

Mam do Was pytanie.

Od kilku miesięcy jeżdżę Fluencem (już niedługo go opiszę ;-) ) i jest to mój pierwszy diesel.

Trochę razi mnie jego mułowatość przy niskich obrotach, stąd moje pytanie.

Dotąd ruszam tak, że stojąc "na sprzęgle" wkręcam silnik mniej więcej na 1700-1800 obr/min i wtedy ruszam (przy tych obrotach samochód zaczyna się toczyć, w końcowej fazie puszczenia sprzęgła obroty, to powiedzmy około 2050 obr/min).

Czy moglibyście mi poradzić, czy przypadkiem w taki sposób nie zarżnę sprzęgła (bo w sumie ruszam z prawie pełnego momentu), czy może jest ono na tyle wytrzymałe, że nic się z nim nie będzie działo?

Dzięki za odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swoim sceniolem ruszam prawie bez gazu. Moment obrotowy silnika jest tak duży , że spokojnie daje radę. Używam gazu kiedy muszę ruszyć szybko ale wtedy kręce go do 1200-1300 obr max

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!