Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Scenic 00' Tylna wycieraczka cały czas pracu


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.To moja pierwsza wizyta na tym forum więc mówie ładnie Dzień Dobry:)

Sprowadza mnie do Was następujący problem: 2 dni temu cały dzień jeżdziłem swoją rakietą w ulewny deszcz.Wycieraczki pracowały non stop(przednia jak i tylna).Zgasiłem auto i po ponownym odpaleniu okazało się ,że tylna wycieraczka pracuje cały czas niezależnie od tego czy jest właczona czy nie.Rozebrałem klape,przejżałem wszystkie styki - zero wilgoci ani żadnych śladów zwarcia czy przetarcia kabelków.Czy przyczyną tego może byc jakiś przekaźnik?Sprawdzałem próbówką bezpiecznik-jest ok tylko że według tego rysunku na pokrywie bezpieczników nie ma w ogóle prądu nawet po właczeniu zapłonu i wycieraczek.Może to niewłaściwy bezpiecznik no bo przecież wycieraczka w ogole by nie działała.Aha jeszcze rownocześnie z awaria wycieraczek przestał działac ten przycisk na klapie ,który otwiera tylna szybę. :-|

Czy ktoś zna przyczyne tej usterki?

pzdr:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Witam. Mam ten sam problem i niewiem gdzie szukać usterki

Pozdrawiam.

 

:D WIEM,wiem,wiem!!:D :D

 

gadalem z elektrykiem.mowi ze w tylnej wycieraczce jest takie cos (jakis tam pipek) co w momencie kiedy wycieraczka powraca do pozycji wyjsciowej informuje komputer o tym ze cykl sie zakonczyl.(dzieki temu nawet po wylaceniu wycieraczki ona sama powraca do pkt 0)

 

no i wlasnie ten pipek w naszych autach czesto "wymieka" i wycieraczka caly czas pracuje bo "pipek" jej nie informuje kiedy jest juz czas na stop:)

tym samym komputer wie ze cykl caly czas trwa i automatycznie nie pozwala otworzyc tylnej szyby-tej w klapie dopoki cykl sie nie zakonczy

kolega elektryk powiedzial ze nie warto naprawiac bo sie prawdopodobnie nie uda i lepiej poszukac uzywki

przepraszam ze tak bezskladnie to opisalem ale wlasnie skoczylem kosic trawnik i mysle juz o grillu:) 8-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!