Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Osłony dolne - silnik, podwozie...


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Sorry za opóźnienie ale odpoczywałem w roczku nowym.

 

Mam ten sam model Scenica.

U mnie było tak.

Kątowa załamana do zderzaka a potem do wyboru"

a.albo krótka pod skrzynie i miske

b.długa .

Obie maja otwory na spust oleju a ta długa ma szczelinę pod zabierak wodzika zmiany biegów.

Dokupiona był doskonałej jakości natomiast boczne wyjątkowo marne.Od tego samego sprzedawcy chyba z Białegostoku.

Pozdrawiam T

PS dokupiłem długą z foty nr 1

Edytowane przez chrzan49
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Rozumiem, że dokupiłeś to co Maks79 ma na pierwszym górnym zdjęciu. Sprzedawca z Białegostoku to z aukcji czy konkretny sklep.

U mnie jest tak, że mam boczne, przedni pas wzdłuż zderzaka(ochrania chłodnicę), ale brakuje tego środkowego.

Kobieta przez telefon zalecała mniejszą. Wiadomo chce sprzedać.Przeszukałem i obdzwoniłem pobliskie szroty, ale nigdzie nie było. Tzn kiedyś mieli. Zadzwoniłem do kilku serwisów, ale nie wiedzili co to jest.............. :) Powiedzieli "pan wpadnie to zobaczymy".

Jak tak patrzę to oprócz tego wydłużenia to ta większa Maksa79 zakrywa praktycznie tyle samo.

Piszesz, że ta długa ma szczelinę pod wybierak wodzika zmiany biegów. Czyli nie jest zakryty przez małą czy dużą osłonę.

W takim wypadku nawet ważniejsza jest osłonka samego wybieraka. W innym poście nazwałem to "korytkiem"

Posiadasz coś takiego? Wybierak w swojej konstrukcji ma gumowy element i ogólnie moja wyobraźnia nie widzi w całości tego elementu w warunkach zimowych:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim wypadku nawet ważniejsza jest osłonka samego wybieraka. W innym poście nazwałem to "korytkiem"

Posiadasz coś takiego? Wybierak w swojej konstrukcji ma gumowy element i ogólnie moja wyobraźnia nie widzi w całości tego elementu w warunkach zimowych:)

Gdzieś przy dyskusji na tym forum na temat tej osłony, kolega który jej nie miał napisał o przypadku wjechania na pryzmę śniegu, po którym miał problemy ze zmianą biegów spowodowane zalegającym (wbitym) tam śniegiem. Z tego wynika, że istotne jest osłonięcie całego mechanizmu zmiany biegow, a nie tylko samego wodzika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Wczoraj odwiedziłem serwis. Po trudach ustaliliśmy osłonkę wybieraka skrzyni.Nie chciało pokazać numeru części. Panowie szukali w Dialogysie. Zobaczymy co przyjdzie jak odbiorę. Dam znać na forum jak zobaczę.

Co do dużej osłony to wg serwisu ich program jest poglądowy. Wyświetla się rysunek z dialogysa na którym jest i krótka i długa. Jak serwis zamówi to przyjdzie, ale nie ma pojęcia czy długa czy krótka

Wg serwisu odpowiedni numer to 7700838367. Koszt 460 zł mnie odstraszył. Stąd dalej nie wiem co to ma być na 100% ale widząc wasze opinie i to co macie pod autem skłaniam się do tej długiej. Z drugiej strony pani z firmy REZAW przekonuje do tej krótkiej :-)

 

Dodano: 23 sty 2012 - 14:20

Z tego wynika, że istotne jest osłonięcie całego mechanizmu zmiany biegow, a nie tylko samego wodzika.

Pewnie masz rację. Odebrałem osłonkę na wybierak. Koszt niecałe 20 zł. Wszystko pięknie, ale nie zakrywa tej gumowej gruszki. Czyli jedynym sposobem na ochronę jest i tak ten plastik na spód. Jak wspominałem właściwy numer to wg serwisu 7700838367 ale nie wiedzą czy ten długi czy krótki.

Edytowane przez fredi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodano: 23 sty 2012 - 14:20

Użytkownik gimak dnia 05 styczeń 2012 - 10:27 napisał

Z tego wynika, że istotne jest osłonięcie całego mechanizmu zmiany biegow, a nie tylko samego wodzika.

 

Pewnie masz rację. Odebrałem osłonkę na wybierak. Koszt niecałe 20 zł. Wszystko pięknie, ale nie zakrywa tej gumowej gruszki. Czyli jedynym sposobem na ochronę jest i tak ten plastik na spód. Jak wspominałem właściwy numer to wg serwisu 7700838367 ale nie wiedzą czy ten długi czy krótki.

Nic mi numery katalogowe nie mówią, więc trudno mi się wypowiadać. Nie mam możliwości w tej chwili zrobić zdjęcia tej osłony, bo jestem poza domem, a meganką jeździ córka. Ale osłona w mojej (córki) megance jest krótka, a mimo wszystko osłania istotne elementy mechanizmu zmiany biegów (nie tylko sam wybierak)i nie różni się niczym od tych, które widziałem na tym forum. Przypuszczam (nie pamiętam), że były to fotografie z linków do aukcji na allegro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak krótka to ta druga. Problem w tym, ze córka ma meganke a nie scenika.

 

1) Mój odnośnik

2) Mój odnośnik

Dziękuje za odpowiedź.

Przed momentem zadzwoniłem do kilku serwisów i powiedzieli, że pasuje i to i to.

----------------------------

W Warszawie dostałem w końcu info że ta 7700418412 przechodzi w 7700838367 czyli wg serwisanta ma być krótka.

Edytowane przez fredi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem na allegro:

http://moto.allegro.pl/renault-oslona-wybieraka-skrzyni-biegow-oryginal-i2071113889.html

i

http://moto.allegro.pl/oslona-skrzyni-biegow-renault-19-clio-megane-orgin-i2027578719.html

ja mam dokładnie taką samą.

Gdyby to zostało przeniesione do archiwum to podaję nr kat. jaki na tej osłonie był naklejony: 77 00 859 424.

Edytowane przez gimak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem, moja zakupiona osłonka wybieraka ma identyczne numerki czyli 7700859424. Poszedłem sprawdzić do garażu. Teraz pozostało dokupić dużą osłone pod silnik. Niestety ale serwisowa to koszt około 460 zł :-) Nie widze używek, dlatego rozglądam się za zamiennikiem. Stąd te moje pytania do serwisu i na forum. Co serwis to inny tekst. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

już wiem czego szukać.

To bardzo dobrze. Forum pomogło ogarnąć temat. Kupiłem osłonkę wybieraka w serwisie. Parę groszy a duża osłona (czyli ta mniejsza z dwóch dużych :lol:)trafiła się w internecie za dobre pieniążki bo o wiele taniej niż w serwisie a oryginał. Praktycznie nówka z napisami. Założona i nie miałem stresa na śniegu.

Co do tego numeru to nie pamietam czy to samo jest w megance. W serwisie zapłacisz kilka złotych a na szrotach najczęściej nie ma tego towaru.

Podsumowując należy zagladać na szroty i do serwisu. Czasem nie ma sensu kupować używki albo zamiennika skoro oryginał mamy za parę groszy. :o

P.S. Tak na oko to ta mała niewiele daje bez dużej. Jak zakładałem to obie bo bałem się, ze mała gdzieś zginie.

Jak montowałem maleństwo to nie tylko wsadzilem na zaczepy, ale przykręciłem na śrubę do skrzyni.Pewniejsze.

Edytowane przez fredi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jutro dzwonię do aso i spytam o cenę w mojej okolicy.

No i mam też ochote na tą większą. Czyli według Was to ma być ta:

http://www.rezaw-plast.pl/marka.2.16.0.0.html

 

pierwsza od góry.

No i pytanie, czy są tam gotowe otwory w podwoziu do wkręcenia? Czy to otwierane okienko to do spuszczania oleju?

dzięki za pomoc.

 

M I ph II kombi 1.4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. To jest mniejsza. Jest jeszcze duża, ale w zasadzie różni się tym że ma takie "wąsy" i moim zdaniem o wiele więcej nie zakrywa. Znajomy miał większy model i urwał na pierwszym śniegu bo długa zachodzi dalej tymi "wąsami". Jak zakładać byka to już lepiej pomyśleć o metalowej.

Popatrz bo w tym temacie albo kilku innych były zdjęcia i dużej i małej. Zerknij na moje dwa odnośniki z 23 stycznia 2012 oraz info Gimaka

W opisach to niby i duża i mała pasowała do mojego. I tak jest ale zdecydowałem się na mniejszą czyli coś takiego jak z Rezaw. Już miałem zamawiać, ale jak wspomniałem znalazłem na allegro troche droższy oryginał (do tej ceny z Rezaw 69zł trzeba jeszcze doliczyć przesyłkę choć widziałem i za 79 i za 59 :-) ) Stąd moja za 105 zł to i tak okazja :-) .

Co do otworów w podwoziu to powinny być. U mnie były śruby więc odkręciłem, wcisnąłem i dokręciłem.

Tak, to otwierane okienko służy do spuszczania oleju. W oryginale jest odkręcany korek.

Podasz dokładne dane auta to dostaniesz odpowiedź :-)

Edytowane przez fredi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!