Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Osłony dolne - silnik, podwozie...


Rekomendowane odpowiedzi

Dobrze zakładasz? Na początku też mi dziwnie leżało, ale po chwili podszedłem do sprawy jeszcze raz i pasuje. :-)

Jaka ma być to wiedziałem jedynie ze zdjęcia na allegro.

A jak z numerami? Zgadza się pod ten silnik? Musi być dokładnie to co ma być. Jeśli kupiona w serwisie to można zamienić. Przynajmniej serwis w którym kupiłem zapraszał "jakby co".

Edytowane przez fredi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie leży bo nie chce wleźć, przed przeglądem próbowałem założyć ale nic z tego. Niby podobna do tej co miałem przed zimą ale jednak nie pasuje(jakby z jednej strony za krótka i za małą). Na aukcjach na allegro podają, że do każdej m1ph2. No ale pooglądam jeszcze fotki i spróbuję.

 

:-)

 

p.s. przegląd zrobiony bez zastrzeżeń....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

To pytanie za 100pkt, jakimi śrubami mocujemy te osłony (silnika i wybieraka) ? Bo jak pogoda dopisze to zamierzam się w to zabrać w sobotę i wolał bym wszystko mieć.

Silnika podejrzewam śruby 10 lub 13, ale czy tylko czy jeszcze jakieś inne ?

I jak w ogóle mocuje się to cholerstwo osłaniające wybierak, może ktoś ma fotkę.

Edytowane przez fred
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fotki nie mam ale osłonę wybieraka przymocowałem następująco. Założyłem osłonę wybieraka tak, że z jednego końca nakręciłem nakrętkę na śrubę od skrzyni a z drugiego końca wsadziłem tymi zaczepami które są w plastiku. Wcześniej musiałem wymienić śrubę od skrzyni bo była za króŧka i nie mogłem tego wszystkiego złapać nakrętką. Hm jaka to była śruba to teraz nie pamiętam ale typowa od skrzyni. Jak przymierzałem to na zaczepach tak wskoczyło, że nie mogłem zdjąć. Trzymało jak diabli ale lepiej przykręcić. Aha, zrobiłem dziurkę na środku osłonki wybieraka po to aby był ewentualny odpływ dla brudu czy nawet oleju.

Co do tej głównej osłony to wszystkie śruby miałem wkręcone wiec odpadł problem ich szukania. Brakowało tylko osłony ;) Teraz nie sprawdze, ale pewnie 10 albo 13.

Paskudnie się montowało choć oryginał. Wiadomo, tu trzeba pociagnąć, tam podłożyć. Osłonę silnika nagrzewałem w domu ale po chwili i tak robiła się sztywniejsza a w garażu było max 6 stopni. Najlepiej aby było ciepło a ja to robiłem na jesieni. Konkretnie przykręcałem to z ojcem. Jeden ciągnął a drugi pasował śrubę ;)

U ciebie powinno być podobnie.

Edytowane przez fredi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystkie śruby miałem wkręcone wiec odpadł problem ich szukania.

Właśnie tego się obawiam, że czegoś tam może nie być ;)

Ale skoro mówisz 10/13 to mam zapas i to różnych długości więc nie powinno być problemów.

I będę miał cieplej, więc już samo wkręcanie śrub będzie łatwiejsze, a co dopiero kombinowanie z osłoną.

Ty miałeś faktycznie paskudną pogodę na takie prace ;)

 

No nic, jak się uda to się pochwalę i może będą jakieś fotki, jak nie zapomnę zrobić zaaferowany pracą ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbym miał aparat to by były fotki(padł jakiś czas temu a jak zabieram się za porównywanie modeli to zawsze coś przeszkadza ;) )

W tej "pracy" miałem inne atrakcje. Kanał w którym staliśmy był mały. Czyli praca ze zgiętymi nogami choć nie jestem wielkoludem.

Co do czasu takich prac to się przekonałem, że trzeba zaczynać tak aby w razie czego mieć w okolicy otwarty sklep ;)

Ta duża to się trzyma na czterech śrubach. Śruby jak śruby ale ważne aby nie były urwane bo wtedy trzeba wiercić, gwintować.

Tak jak miałem w przedniej dziurze, gdzie przykręcamy ucho(hak) do ciągnięcia. Jakiś magik nie miał oryginalnego haka więc zaczął wkręcać inny i tym samym zepsuł początek gwintu. Znalazłem oryginalny hak ale z przodu musiałem przegwintować dziure.

Edytowane przez fredi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbym miał aparat to by były fotki

Spoko, ja jak będę robił to telefonem więc jakość niestety nie powali, ale zostaje nadzieja, żę będzie coś widać.

 

Kanał w którym staliśmy był mały.

Ja będę robił leżąc pleckami i "tym niżej" na trawce. Także atrakcje też będą ;)

 

Co do czasu takich prac to się przekonałem, że trzeba zaczynać tak aby w razie czego mieć w okolicy otwarty sklep ;)

I tu jest problem, bo będę bezczelnie wykorzystywał miejsce u kogoś i ze sklepem będzie ciężko, więc mam nadzieję, że nie będzie niespodzianek w postaci nietypowych śrubek. 8, 10 czy 13 mam, ale jak będą jakieś fikuśne rozmiary to będzie kicha.

 

Śruby jak śruby ale ważne aby nie były urwane bo wtedy trzeba wiercić

Narzynki i gwintowniki też się znajdą ale wiadomo, najlepiej bez takich niespodzianek.

 

Nic, zostało trzymać kciuki za pogodę aby była dobra do roboty. Bez deszczu bo jeszcze lakierowanie w planach.

 

Dodano: 06 cze 2012 - 18:22

Był bym zapomniał.

Doposażając auto we wszelakie osłony kupiłem też te boczne zderzaka (fotki mogę dać później), sygnowane przez Polcar, i jakość jest dość przeciętna. Pełno farfocli po wycinaniu i otwory pod śruby też nie powalają dokładnością i jakością.

Zobaczymy jak będzie po montażu, czy będzie się to trzymać jak trzeba.

Edytowane przez fred
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"farelki".

Zgadza się ale miałem nieszczęście, że garaż wąski, niski i na dodatek auto nie mogło wjechać do końca(na przodku stała mała maszyna) także praca z otwartymi drzwiami od garażu. Próbowałem farelkiem ale stałem w lekkim przeciągu i zrezygnowałem ;)

 

Co do śrub to coś mi świta, że te 4 od osłony silnika to były rozmiar 8 a od skrzyni 10. Najlepiej mieć pod ręką kilka rodzajów bo nigdy nie wiadomo co spotkamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Moja meganka jest "goła" od spodu i tak rozpoznaję temat osłon pod silnik, znalazłem coś takiego: http://allegro.pl/oslona-pod-silnik-megane-i-scenic-i-99-02r-benzyna-i3361289324.html czy będzie pasować??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosiaczek231, u mnie jest właśnie taka ale to scenic. Już nie pamieŧam czy w megance będzie pasować. Było tych dyskusji, oj było. <zolta> Czasem wystepuje taka duża. Oprócz tej osłony są boczne i przednia , biegnąca wzdłuż zderzaka. To tyle jeśli chodzi o scenika. Od kilku miesięcy nie mam założonej osłony(mówie o tej z twojego zdjęcia) bo wymianiałem uszczelniacz wybieraka skrzyni, teraz zbieram się do konserwacji podwozia więc nie ma sensu zakładać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!