Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

[MII / SII] automatycznie skladane lusterka


DrNO

Rekomendowane odpowiedzi

Odświeże temat.

 

Mam u siebie "hands free", elektrycznie sterowane lusterka no i do tego podgrzewane. To znaczy, że powinienem mieć też elektrycznie składane?? Tak pytam, bo może ktoś coś nagrzebał wcześniej w tym aucie i np. wymontował elektrycznie składane a zamontował zwykłe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 6 miesięcy temu...

Hejka wszystkim. Mam pytanko czy da się przełożyć automatycznie składane lusterka z clio III do megane II i czy wymaga to przełożenia wiązki w drzwiach czy też trzeba przełożyć jakieś silniczki przy lusterkach. Bardzo proszę o pomoc jak to mam zrobić i czy się da. Pozdrowienia dla wszystkich :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 2 tygodnie później...

Chciałbym odświeżyć temat. Zrobił ktoś automatyczne zamykanie ale zgrane z zamykaniem szyb (dwa naciśnięcia) lub centralnym zamkiem? Bardzo mnie interesuje ten temat i chętnie bym podłubał przy autku.

Edytowane przez appaloosa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 miesiące temu...

Własnie wpadł mi do głowy taki pomysł za automatycznie składane lusterka. Przekręcam gałkę do dołu i to aktywuje automatycznie składane lusterka współdziałające z centralnym zamkiem. To znaczy lusterka nie zamykają się od razu tak jak to ma miejsce po przekręceniu pokrętła. Po porostu po przekręceniu składają się po zamknięciu drzwi guzikiem od hands free lub na karcie. Tak wiec zamykam samochód lusterka się składają, otwieram, lusterka też się otwierają Jak chce żeby lusterka nie były składane automatycznie po zamknięciu drzwi to przekręcam gałkę do góry i lusterka nie zamykają się przy zamykaniu samochodu. Wie ktoś jak to można zrobić ? Wydaje mi się że nie powinno być to trudne. A wydaje się lepszą opcją niż lusterka składane i otwierane przy zamykaniu i otwieraniu drzwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się nad tym zastanawiałem, nawet nad zabudową dodatkowego przekaźnika/ przekaźników dublujących tylne położenie gałki lusterek, sterowanych zamykaniem i otwieraniem centralnego zamka. Doszedłem jednak do ściany, gdy rozważyłem możliwe użycie przycisku centralnego zamykania auta umieszczonego na konsoli, (w czasie jazdy) oraz samoczynnego blokowania zamków po przekroczeniu szybkości 10km/h.

Wówczas potrzebne w czasie jazdy lusterka by się poskładały.

Musiało by to być jeszcze powiązane z informacją o pracy silnika, by do tego nie dochodziło.

Ta przeszkoda trochę mnie zniechęciła do tego pomysłu i na razie sobie dopuściłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wczoraj o tym samym, co jak zamknę zamki podczas jazdy. Co prawda mi się drzwi nie zamykają powyżej 10km/h wiec teoretycznie ten problem by odszedł.( swoją droga jestem ciekawy czemu się nie zamykają ? )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

( swoją droga jestem ciekawy czemu się nie zamykają ? )

Zamykają się jak tego chcesz. Musisz to aktywować. Włącza się to poprzez przytrzymanie przycisku zamykania na konsoli przez kilka sekund, do usłyszenia sygnału z buzera. Od tego czasu powinno się samo blokować.

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem dzisiaj z kolegą który zajmuje się m.in. budową kompleksowych systemów wbudowanych - naświetliłem mu temat i jest chętny do wzbogacenia MII. Pomysł jest taki, aby lusterka zamykały się po zamknięciu auta - muszę mieć napięcie na fotokomórce HF - to jest sygnał do zamknięcia, lecz jak wiadomo z czasem on zanika (bodajże po 48h). Do otwarcia lusterek możemy wykorzystać sygnał z czujnika światła (tam napięcie pojawia się dopiero po uruchomieniu silnika, dzięki temu lusterka rozłożą się dopiero PO odpaleniu samochodu) lub z podświetlenia [wtedy będą nam machać przy każdym otwarciu/zamknięciu auta - ile razy zapomnieliście czegoś z samochodu? :D]. Osobiście preferuję sygnał po odpaleniu silnika. Całość ma działać tak, żeby było to jak najbardziej użyteczne [zdarza mi się czekać na kogoś przy wyłączonym silniku, otwartych drzwiach i patrząc w lusterko czy nie nadchodzi:)].

 

Reasumując - lusterka składają się po zamknięciu samochodu, otwierają się po włączeniu silnika.

 

Mam nadzieję, że nie pomyliłem się w niczym podczas przedstawiania mu stanu jak to wszystko działa. Zadał mi jednak kluczowe pytanie - czy otwarcie/zamknięcie lusterek odbywa się poprzez podanie odwróconego sygnału czy też poprzez podanie napięcia/jego brak? Ktoś wie jak to wygląda?

Edytowane przez krysk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

heja! odświeżę temat.

dalej nic w sprawie jakiejś konkretnej instrukcji do automatycznego składania lusterek?

wg. nie lusterka powinny składać się przy domykaniu szyb (2x klik zamkniecia), tylko skąd wziąć sygnał? a otwierać przy włączeniu zapłonu lub otwarciu auta.

czy do tego trzeba robić jakiś układzik scalony?

 

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!