Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Lampka układu oczyszczania spaliBlad Esp/Asr


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zauważyłem, iż jadąc samochodem przez dłuższy czas z prędkością ok. 160km/h zaczyna mrugać lampka układu oczyszczania spalin, następnie po pewnym czasie załącza się błąd ESP/ASR.

Podobnie dzieje się jadąc na zimnym silniku do ok. 2000obr/min, z tym, że tylko włącza się kontrolka błędu ESP/ASR – po jego zapaleniu diametralnie rosną obroty, delikatnie wciskając pedał gazu jest min. 3000obr/min.

Chciałbym zauważyć, iż dzieje mi się to tylko przy włączonym LPG (ELPIGAZ), tylko nie wiem czy te błędy wyskakują w momencie, gdy auto chce przejść z benzyny na LPG.

Jeśli ustawię tylko na benzynę, aby się automatycznie nie włączył lpg to nie ma żadnych błędów, także nie zapala się lampka układu oczyszczania spalin.

Proszę o radę od czego to może tak się dziać, według mnie coś się dzieje z LPG ale fachowcem nie jestem.

Pojazd: Megane II 1.4 16V KAT (K4J), 98km, prod. 2002

 

 

Jednak dzis jezdziłem tylko na benzynie i także wyskoczył błąd ESP/ASR, wiec lpg wykluczam, możliwe ze to któraś z cewek poszła ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam

Mam bardzo podobny problem co Kolega Jacek tylko ja nie posiadam LPG w mojej Megance.

Dziś rano włączyła mi się lampka układu oczyszczania spalin, następnie załączył się błąd ESP/ASR.

Wróciłem do domu z 2 km tak jechałem,wyłączyłem i włączyłem autko i błędy się pokasowały ,przejechałem jeszcze jakieś 20 km i na razie wszystko ok.

Proszę o rady co to może być i czym to grozi .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!