Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Powoli zbliża się czas kupienia Scenica - co powiecie o tych


wieczor79

Rekomendowane odpowiedzi

Powoli zbliżam się do zakupu Scenica II. Interesuje mnie Diesel minimum 1,9 lub Benzyna ale tylko 2.0.

Znalazłem takie oferty:

 

http://moto.gratka.pl/tresc/renault-scenic...03439d494da64,1

 

http://moto.gratka.pl/tresc/renault-scenic...03439d494da64,3

 

http://moto.gratka.pl/tresc/renault-scenic...03439d494da64,5

 

Przepraszam za złe wklejenie linków, ale Panie Prezesie są różne silniki for i na niektorych inaczej się to robi. Wkleiłem z przyzwyczajenia i moja wina.

Tak więc proszę o fachowców o ocenę. I czy dobrze rozumiem, że te modele z silnikime 120KM nie mają jeszcze Filtra Cząstek Stałych ?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

auto 1) przebieg do rocznika niesamowicie wątpliwy, ksenonów jeszcze te roczniki nie miały więc to by trza sprawdzić dokładnie, czujniki cofania chyba oryginały (rzadkość), mało fotek by określić czy faktycznie ma tempomat i ESP

auto 2) może mieć FAPa (ma 130 KM), nie ma HF, nie ma tempomatu

auto 3) przyciemniane tylne szyby... ciekawe zjawisko rzadko spotykane, wydaje się być OK

i tak wszystkie trzeba na miejscu sprawdzać i dokładnie oglądać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za twoje spostrzeżenia. Rzeczywiście ten numer 2 trochę goły. Co do 1 to też mi się rzuciło w oczy że przebiegi dosyć małe, a w numerze 3 w ogóle przebieg nie podany. A powiedz mi czy rzeczywiście wszystkie z mocą do 120KM nie mają FAP czy tylko do jakiegoś rocznika ? Bo nie mogę znaleźć nigdzie informacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do ksenonów - mój to rocznik 2004 i ma fabryczne ksenony (plus oczywiście spryskiwacze reflektorów i samopoziomowanie). Tak wyjechał z fabryki co mam na wydruku z ASO po VIN, gdzie (teraz spojarzałem) jest napisane" : żarówki ksenonowe". Chyba, że mrarek pisząc o roczniku masz na myśli, że do dieseli nie montowali? Chyba nie....

Teraz co ja zauwazyłem.

Samochód 1:

Dziwne, że tak bogata wersja nei ma tempomatu (mimo, że pisze w ogłoszeniu) - wyraźnie widać na zdjęciu, że na kierownicy nie ma przycisków do sterowania tempomatem. Kierownica wymieniana? Hmmm... ogólnie sprawa podejrzana.

Ksenony - o ile ma - to chińskie badziewie z allegro. Bo fabrycznych na pewno nie ma. bo w zderzaku brak dysz spryskiwania szkieł reflektorów.

No i mój HIT OGŁOSZEŃ: WENTYLOWANA KIEROWNICA - ale go fantazja poniosła :)

Samochód 2:

Drugi golas (a ja tu jestem forumowy przeciwnik golasów :) )- więc dla mnie odpada. No i taki golas - to cena za wysoka.

Samochód 3:

Nie ma ESP (brak przycisku jego wyłączania). Ja lubię ESP, fajna zabawka, dodatkowo wspomaga ASR, które jest bardziej skuteczne. Zimą sie przydaje. Niby po wszystkich opłatach, ale została jeszcze chyba opłata środowiskowa za 500pln, bo to przy rejestracji? A on nie jest zarejestrowany. Po drugie - to kwestia gustu - ale ja nienawidze przycienianych szyb. Źle się w śrdku czuję, mam zaraz doła, że jest ponuro i się pogoda zdupcyła i w ogóle... Nie lubię w takich jeździć, źle mi na psychę działają.

Z opisu z tych trzech to najbardziej podoba mi się pierwszy, gdyby jeszcze miał tempomat - to nie byłby taki podejrzany. Ta kierownica chyba nie była wymieniana bez powodu. No chyba, że tak wyjechał z fabryki - do sprawdzenia w ASO po numerze VIN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdyby jeszcze miał tempomat

jest opisane na forum jak założyć więc to nie problem A jaka satysfakcja, gwarantowana ;-)

niesamowicie wątpliwy

Chmmm, rzeczywiście ale jeżeli jeździ tak jak ja to jak najbardziej. Ważne żeby miał wpisy w książce gwarancyjnej, wygląda, że to auto było kupione w Polsce.

Warto sprawdzić historię w ASO, nawet zapłacić.

No i na dzień dobry wymiana rozrządu. No i sprzedaje, chyba, właściciel.

Jak bym był na kupnie to bym się min na poważnie zainteresował. Sprawdź czy nowe auto nie stoi w garażu? Decyduj się szybko abo pewnie za chwilę go nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba, że mrarek pisząc o roczniku masz na myśli, że do dieseli nie montowali? Chyba nie....

ups :) masz rację. myślałem o soczewkach, a napisałem ksenony :roll:

 

 

Ważne żeby miał wpisy w książce gwarancyjnej,

wiesz jak takie wpisy się robi... :-/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba, że mrarek pisząc o roczniku masz na myśli, że do dieseli nie montowali? Chyba nie....

ups :) masz rację. myślałem o soczewkach, a napisałem ksenony :roll:

Dodam, iż moje fabryczne ksenony są oczywiście na soczewkach. Dodamtakże iż ksenony są zamienione miejscami ze światłami drogowymi w porównaniu do zwykłych lamp. Tzn. dla normalnych lamp - światła mijania są po stronie wewnętrznej, a światła mijania na ksenonach po zewnetrznej.

Nie dotyczy już potem po liftingu, gdy dla świateł mijania (zwykłych) dawali też soczewki i je już po zewnętrznej stronie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za zainteresowanie tematem i wszelkie spostrzeżenia. W takim razie muszę bezapelacyjnie szukać autka 120KM bo nie chce tego przekletego FAP. Trochę czasu mam wiec jeszcze na spokojnie poszukam. Znajomemu pewien gość sprowadzi Scenica z Francji i może do niego się zgłoszeń bo gosciu zajmuje się tym zawodowo a ma dobre ceny. I co najważniejsze ze po sciagnieciu auta oczywiście nie trzeba go kupować jeśli coś mi nie pasuje.

Co do ksenonow to zupełnie mi na tym nie zależy a samemu nie chce mi się grzebać bo nie jestem do tego stworzony :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lanie odpowiedniego oleju chyba nie do końca rozwiązuje problem. Przecież styl jazdy tez ma wpływ no i kiedys FAP się zapcha, że wypalanie nic nie pomoże i trzeba będzie wymienić. a wtedy kilka tyś z kieszeni poleci. Oczywiście też myslałem o wyłączeniu programowo i wyjęciu go, ale naczytałem sie trochę i to musi wykonać wielki specjalista, a nie kowalo/rzemieślnik. I kasuje około 1500zł. Więc jeśli mam jeździć i modlić się by mi się FAP nie odezwał, albo szukał dobrego specjalisty, potem jechał na drugi koniec kraju by ten "pozbył" mi się FAPa i przy okazji 1500zl z kieszeni, to wole model bez tego "cudu". Będę zdrowszy i spokojniejszy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mam FAPa. czytam tylko, co pisze kolega mój z innego forum Scenika, a on własnie śmiga FAPm po warszawie, czyli ruch miejski. leje tego solarisa i nie ma problemów. jak mu się świeci kontrolka, to goni auto po autostradzie i jest OK. podobnie wypowiadają się inni z FAPem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!