Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Sprzęgło się kończy?


awrzosik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Renault Megane II ph I 2004r 1.5dci 60kW (82KM) silnik k9k (chyba 722), skrzynia 5-cio biegowa z wstecznym wrzucanym jak "6".

A teraz o co chodzi Smile Podczas jazdy samochód na biegu 1,2 zachowuje się normalnie, sprzęgło bierze normalnie, nie szarpie, natomiast podczas jazdy na 3, 4, 5 biegu podczas gwałtowniejszego przyśpieszania, np wyprzedzanie, powyżej 2000obr obroty raptownie rosną, natomiast samochód nie przyspiesza, po chwili dopiero obroty trochę spadają, tak jakby załapywało, samochód dopiero zaczyna przyśpieszać, objawy niby ślizgającego się sprzęgła, ale dlaczego dzieje się tak po 2k obrotów oraz na biegach 3,4,5, reszta jest ok. Czyżby ślizgało się od 2k obrotów gdy włącza się turbina i sprzęgło nie daje rady?

Samochód "po leasingowy" czyli swoje już dostał, ile tak orientacyjnie dożywa sprzęgło (pomogłoby mi to ocenić czy pokazywany przebieg jest w miarę realny) w chwili obecnej to ponad 270kkm.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to i tak trochę pożyło 270 tysia to sporo tak to już jego ostatnie tchnienia miałem taki przypadek w fordzie na początku też się ślizgało przy przyśpieszaniu na wyższych biegach a pod koniec to już nie szło szybko ze świateł wystartować tak że kolego czeka cię wymiana sprzęgła :-| możesz jeszcze ewentualnie sprawdzić czy się czasami linka nie zaciera ale to mało prawdopodobne ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytam dlatego, ponieważ w poprzednich samochodach koniec sprzęgła objawiał się głównie przy ruszaniu, lub zmianie biegów, uślizgiwało się wtedy, a tutaj jak do tej pory tylko podczas przyśpieszania na wyższych biegach. Dobrze,że tutaj nie ma dwumasowego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie zawsze się tak samo zużywa i objawy też są różne moje było tak zużyte że jak zaczynałem cofać to było słychać sprężynki te w środku tarczy fachowo to się nazywa chyba tłumik drgań ale w 100 % pewny nie jestem :-/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tym silniku max moment obrotowy jest coś ok 2 tys obr/ min. Dlatego też wtedy zaczyna ci się ślizgać sprzęgło. W atmosferycznych benzyniakach jest zupełnie inna charakterystyka dlatego nie ma co porównywać do TD ;-) Z tego co piszesz to ewidentnie sprzęgło. Jeżeli faktycznie przelatało 270 Tyś. km to wynik godny pogratulowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Podpinam się pod temat, nie chcę zakładać nowego. Wydaje się mi iz w moim ( Żony bolidzie) jest coś nie tak z sprzegłem. Sprzegło bierze przy podłodze, a niedociśnięcie padału na max w podłoge potrafi powodować problemy z wrzuceniem biegu. Szczególnie wsteczny ale też z 2 na 3. Czasami jest też problem z wypięciem biegów . Wrzucam bieg rozpędzam wciskam pedał a wajcha nie chce ani drgnąć poprawka pedałem plus chamska siła i wyskakuje ! Sprzegło się kończy? 135 tyś przebiegu więc nie tak dużo. Regulacja jakaś, cos spadło ,przesuneło się ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wymieniałem odrazy sprzęgło więc nie wiem ile sam wysprzęglik, awaria wysprzęglika zaczęła się najpierw od trudności z biegami, a późnij pedał sprzęgła nie odbijał do końca, a na sam koniec został w podłodze.

 

Dodano: 01 wrz 2011 - 08:49

wysprzęglik myślę że do 200 + wymiana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!