Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

silnik dziwnie klekocze na postoju


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

zauważyłem że auto jak stoi z włączonym silnikiem, to coś z silnika tak jakby klekocze... pojawiło się to gdzieś mniejwięcej po przejechaniu 7,5 tyś km i do tej pory czyli po przejechaniu już tysiąca km nadal klekocze...

jest to dość głośne... tak samo jak dojeżdzam do skrzyżowania wrzucam luz i wtedy zaczyna być słychać to klekotanie, jak wciskam gaz i jadę szybciej to nie słychać... ma ktoś podobną przypadłość... ?

jakoś nie odczuwam spadku mocy czy coś ... poprostu klekocze i nawet ostatnio kumpel się pytał czy ja mam diesla ?...

proszę o pomoc, bo nie wiem czy jechać do serwisu czy to tak ma być... bo znając życie pojadę do serwisu oni przeprowadzą TEST i powiedzą że test nic nie wykazał i że tak ma być... tak samo jak to było z drgająca soczewką i z rączką od fotela że przeprowadzili test i tak bma być...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie coś się poluzowała w komorze silnika. Jak jedziesz to nie dosyć że jest głośnej i tego nie słyszysz (albo po prostu wtedy nic nie drga) a do tego drgania w silniku są mniejsze jak silnik napędza skrzynie biegów. Jak stoisz na luzie luz i silnik nic nie napędza to drgania są bardziej odczuwalne i przenoszone się po całej karoserii. Dlatego jak coś się poluzowało to podczas postoju może o coś uderzać i z stąd to klekotanie.

Otwórz maskę i lokalizuj dokładniejsze miejsce ska dochodzi klekot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MarcinIII, nie wiem dokładnie jaki masz silnik bo nie jestem fachowcem, ja mam benzyniaka 2.0l 16V i także mam na luzie "dieselka". W opcji "szukaj" na forum znalazłem kilka odpowiedzi: luźne zawory, coś z KZFR (koło zmiennej fazy rozrządu), było też coś o tym, że zamontowali wadliwe KFZR i teraz niektórzy (starsze roczniki aut) walczą o wymianę gwarancyjną. Według mnie u Ciebie wada KFZR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie dlatego też się umówiłem jutro do serwisu....

jeszcze wogóle dzisiaj zauważyłem że przy wymianie oleju po 5 tyś km. i wymienie filtru oleja, na fakturze mam napisane że zamontowali filtr oleju z silnika DCI.... ja mam TCE... ma to jakieś znaczenie że zamontowali z dieslowskiego silnika ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

podbijam znowu temat.... czy nie spotkał się ktoś z tym "klekotaniem" teraz zrobiło się tak, że już nie tylko na postoju ale tak jak dodaje gazu, generalnie cały czasa słychać ten klekot... gdzie jakieś 2 miesiące temu było tylko podczas postoju... czy nikt z was nie ma podobnego problemu... zwłaszcza osoby posiadające TCE 130 ?? cicho wam chodzi silnik ? bo dzisiaj jadą z żoną autem, stwierdziła że chodzi jak stary diesel... troche nie halo jak nawet moja żonka to zauważyła :/ z góry dziękuję za informacje... generalnie w piątek jade znowu do serwisu ale zapewne powiedzą : ten typ tak ma... chciałbym mieć jakieś poparcie że w innym egzemplarzu tak się nie robi... aa i mam przejechane 10 tyś km :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie wróciłem z serwisu... i nie wiedzą co to może być.... standard... mają się konsultować z warszawa czy mieli taki problem itp.... więc widzę ze trafiłem na mega felerny egzemplarz no nic nie będą wiedzieli co jest nie halo, będę się ubiegał o wymianę auta na nowy.... bo nie po to kupiłem benzynke żeby mi coś klekotało non stop.... czyli wszystko po staremu marka Renault i jej bezawaryjność to tylko jakiś tani chwyt reklamowy...

dobrze że golfa nie sprzedałem to nim będę teraz sobie śmigał :]

 

Na forum wysławiamy się cenzuralnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mieli zadnego TCE innego żeby porównać? A właściwości jezdne sie zmieniły? auto gorzej działa czy "tylko" (tez bym wkurzał) pierdzi sobie.

 

Cos musi być na rzeczy . jak odpalam auto to mam cisze w środku, silnik jest praktycznie nie słyszalny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak sprawdzaliśmy w innych autach i jest cisza... nic nie klekocze... zarówno w nowych jak i aucie pokazowym.... wszędzie jest cisza... wydaje mi się że raczej auto nie straciło chyba nic na osiągach.... ale ten klekot jest coraz to głośniejszy

a i generalnie jest też opcja że rozłożą mi połowę silnika w poszukiwaniu przyczyny ... a średnio mi się podoba żę będą testowali na moim aucie rozbierając części z silnika... bo zapewne nie złożą go już z powrotem w stanie identycznym jaki oddałem....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Mam silnik 1.6 16v 110 KM ale jakiś czas temu miałem podobny problem tzn. klekotanie przy włączonym silniku na postoju a potem również w czasie jazdy. Okazało się że nie jest to nic związanego bezpośrednio z silnikiem ale odgięta aluminiowa osłona wydechu która wpadała w wibracje. Wystarczyło tylko ręcznie ją przygiąć do poprzedniego położenia. Może u Ciebie to coś podobnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!