Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

silnik dziwnie klekocze na postoju


Rekomendowane odpowiedzi

Dokładnie! Gwarancja 4 lata i niech się dzieje co chce. Mój po 5000km ładnie piszczy jak jest zimny mimo garażowania. Po przejechaniu 2-3 km jest cicho. Pisk jakby pasek klinowy piszczał.

Podobno silnik jest od nissan -japoński i dziwią mnie takie dźwięki jw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Podbijam temat, dzisiaj byłem z Meganą (1,4 tce) w serwisie. Oczywiście nic nie słyszą, wszystko ok. Teraz jest 8 tys. km przebiegu, od 7,5 silnik zaczął pracować dosyć głośno (akceptowalny poziom), ale wcześniej nie dało się usłyszeć pracy silnika, gdy siedziało się w aucie. Teraz mam wrażenie jakbym siedział w aucie z dieselem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie chyba pracuje chyba cały czas tak samo od nowości i wygląda to tak:

 

 

na zaprezentowanym filmiku słychać pracę silnika ponadprzeciętnie głośno (tem zew. -12 st, silnik ciepły) - w rzeczywistości tak nie jest <szukaj>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę powiedzieć, że u mnie też dość głośno pracuje, zwłaszcza na jałowym biegu - może przypominać pracę cichego diesla. Podczas jazdy do wyciszenia nie mam zastrzerzeń.

Myślę, że raczej nie można tu mówić o usterc. Tym razem chyba rzeczywiście ten typ tak ma. :-/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodam może jeszcze że jak siedze sobie w kabinie to silnika nie slysze wcale <szukaj> i juz nie raz probowalem wysiadać z samochodu zostawiajac włączony silnik - powstrzymywal mnie tylko zalaczajacy sie dzwięk hamulca ręcznego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I mnie dopadło.

W sobotę musiałam "użyczyć" moje miejsce garażowe innemu autu. Mój Scenik stał całą sobotę i niedzielę pod chmurką przed garażem. W poniedziałek nad ranem było z -17 stopni.

O godzinie 8:00 było tylko -9. Podczas odpalania auta usłyszałam klekot jak z dizla... Auto stało z 5 minut zanim ruszyłam. Klekot ustał dopiero po 10 minutach jazdy. Podejrzewam, że ten silnik nie lubi chłodu.

Dodatkowo miałam fajną czapkę ze śniegu <szukaj>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Witam.. Wczoraj uslyszałem takie delikatne pykanie po pracy, cieżkiej dla samochodu ( Taxi ^^ ). Dzis rano było podobnnie, dopiero po 3 godzinkach sie uspokoilo, byłem w serwisie i tylko wsponiałem o tym pykaniu, odrazu mi powiedzieli ze to KFZR, a że delikatnie poci mi sie dekielek tam w okolicach rozrządu zrobią za jednym zamachem...No cóż bywa, jedyny plus tej usterki to to ze przy 60tys będe miał wymieniony rozrzad na nowy wiec jestem do przodu z tym elementem 60tyś km.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Cześć,

nie będę zakładał nowego wątku, bo mam podobny problem - klekotanie na postoju. W moim przypadku występuje ciągle, bez względu na temperaturę i wilgotność powietrza, czy temperaturę silnika. Jedyne co zauważyłem, to to że wzrasta wraz z obrotami, dźwięk jest słyszalny tylko w kabinie i dobiega z prawej strony auta. Oczywiście byłem u speców, ale nikt nie wie co może być tego przyczyną. Przejrzałem niniejszy wątek i wypisałem sobie kilka potencjalnych powodów:

- wpada w rezonans jakaś blacha - u mnie chyba nie, bo dźwięk jest regularny;

- KZFR - u mnie chyba nie, bo silnik nie gaśnie, odpala bez grzechotania;

- elektrozawór KZFR - u mnie chyba nie, bo dynamika ok., obroty ok., nie gaśnie na wolnych obrotach, klekotanie ciągłe, a nie okresowe;

- popychacze zaworów - tu mi trudno coś powiedzieć;

- TTTM - to by było najprostsze rozwiązanie :applause:.

Co o tym sądzicie? Pomóżcie coś w mojej sprawie, bo te klekotanie robi się coraz bardziej upierdliwe. Może jakaś rolka osprzętu?

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!