Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

"cykanie" podczas ruszania


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

W moim Floo zauważyłem ostatnio dziwny objaw.

Podczas ruszania (średnio powiedzmy jedno ruszenie na 4) z okolic kierownicy, jakby wnętrza jej obudowy, słuchać takie krótkie "cyk", albo coś podobnego. Kilka razy zdarzyło mi się też przy przyspieszaniu z niskiej prędkości, ale zawsze zdarza się to do powiedzmy 25 km/h.

Dźwięk jest taki, jakby działał wtedy jakiś przełącznik, porównywalny z tym, kiedy po kilku minutach postoju na włączonym zapłonie samochód się wygasza. Wtedy blokuje się kierownica, gasną kontrolki i słychać właśnie podobne cyknięcie.

Czy wiecie, co to może być?

Chciałem z tym podjechać do aso, ale gdy jechałem, to oczywiście cykanie ustało. teraz zdarza się, jak już napisałem, sporadycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, widzę, że już drugi wątek na którym mamy takie same uwagi do samochodu :) Ja też miałem takie cykania. W moim przypadku dźwięk dochodzący określiłbym jako kawałek pokrywy plastikowej uderzający o coś. Dźwięk zaczął się pojawiać w momencie kiedy zrobiło się chłodno na dworze. W raz ze spadkiem temperatury zaczął się nasilać. Zauważyłem, że najgłośniej jest rano przy porannym rozruchu, dodanie lub puszczenie gazu (szczególnie na 1 lub 2 biegu) powodowało pojawienie się tego dźwięku. Rozgrzanie silnika nie powodowało ustania dźwięku, dopiero jak cały samochód się nagrzał to dźwięk cichł, i czasami w ogóle nie był słyszalny. Serwis długo szukał przyczyny, podejrzewał osłonę termiczną (ale to było pudło). W końcu z samego rana przy niskiej temp. zewnętrznej podjechałem do nich i udało im się zlokalizować - to była poduszka pod skrzynią biegów. Fabrycznie była źle zamontowana, wystarczyło ją prawidłowo ustawić i dźwięk zanikł :) Może w Twoim przypadku będzie to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź, w takim razie będę musiał rzeczywiście bliżej się przyjrzeć, może trochę nietrafnie określiłem usterkę ;-)

Ale fakt, zauważyłem to właśnie kilka dni temu nad ranem, gdy temperatura była bliska zeru, a dźwięk pojawia się dokładnie w tych samych przypadkach, o których Ty pisałeś.

Zobaczymy, co będzie dalej i co powie aso przy okazji sprawdzenia ogrzewania tylnej szyby, może trzeba będzie przenieść wątek do działu mechanika. :-P

 

[ Dodano: 2010-10-29, 23:36 ]

Samochód postał w serwisie, mistrzowie nic nie stwierdzili.

W sumie na razie dźwięk się nie pojawia, więc jest git. ;-)

Jeśli znowu zacznie być obecny, to wtedy jakoś podziałam, a na razie zapominam o temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!