Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich

jestem nowym uzytkownikiem Megne II 2003 r 1,5 dci

mam duży problem ze wspomaganiem kierownicy a właściwie jego brakiem,

silnik uruchamia się i na wyświetlaczu wyświetla sie komunikat po francusku

"Direction defailante" oraz kontrolki serwis i stop świecą.

podłączenie komputera nie wykazało usterek

proszę o Wasze opinie na ten temat

dzięki GM

 

po długich bojach z fachowcami stwierdzono uszkodzenie silnika wspomagania.

postanowiłem zakupić inny uzywany moduł wspomagania( cała kpl przekładnia)

i mam pytanie czy inna przekładnia będzie działać bez problemu w aucie, czy należy przystosować jakoś nowy element w komputerze samochodu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
witam wszystkich

jestem nowym uzytkownikiem Megne II 2003 r 1,5 dci

mam duży problem ze wspomaganiem kierownicy a właściwie jego brakiem,

silnik uruchamia się i na wyświetlaczu wyświetla sie komunikat po francusku

"Direction defailante" oraz kontrolki serwis i stop świecą.

podłączenie komputera nie wykazało usterek

proszę o Wasze opinie na ten temat

dzięki GM

 

 

ponawiam pytanie, rano wszystko działało a teraz nagle ten sam komunikat i wspomaganie nie działa, w ogóle jakieś dziwne rzeczy.... lampy się nie gaszą :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Po wymianie przekładni kierowniczej w ASO za jedyne 2200 padło mi wspomaganie, jakiś pech czy co? Serwis przetestował i stwierdzili, że do wymiany jest cała kolumna kierownicza za niecałe 5 tys zł. Bagatela!!! Ponoć jedno z drugim nie miało związku, przekładnia to części mechaniczne, a teraz padła jakaś elektronika. Numer części to 82 00 738 088 - Colonne direction. Czy ktoś słyszał o czymś takim? Może wiecie jak to naprawić za uczciwe pieniądze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

nie kupuj nowej kolumny wspomagania- szkoda kasy, ale ASO twierdzi że musi być wstawiony nowy element!

Poszukaj używanej za 300 -400 zł i wymień uszkodzoną (naprawa uszkodzonej jest nieopłacalna) i będzie działać.

Miałem taki sam problem a zrobiłem tak jak opisałem wyżej i jest ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...

Witam.

 

Też mam problem ze wspomaganie, co jakiś czas "wybija" wspomaganie i nie działa. Czasami niezbędna jest laweta i wgranie nowego oprogramowania do komputera a czasami wystarczy ponownie uruchomić silnik. Pierwsza diagnoza to słaby akumulator ale po sprawdzeniu akumulator został wyeliminowany, kolejna diagnoza to problem z kablami i wtyczkami ale po sprawdzeniu ten trop też został wyeliminowany. Ostatni trop to problem z modułem wspomagania. I moje pytanie jest czy muszę kupić moduł przeznaczony do odpowiedniej wersji silnikowej czy wystarczy że to będzie do MII? Proszę o odpowiedź.

Edytowane przez SlawkoW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!