Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zwiększona moc silnika 1,9 dci, zmiana mapy


makuli

Rekomendowane odpowiedzi

Niedawno, bo trzy tygodnie temu kupiłem moją drugą Megane 1,9dci Grandtour. Wydawało mi się, że trafiłem szóstkę w totka. Pierwszy właściciel, salonowa, serwisowana, zadbana i na dodatek trochę "z bajerami". Jednym z tych bajerów jest zmieniona mapa wtrysku, która zwiększyła moc ze 120 do 147 Km i moment obrotowy z 300 do 330 Nm. Kiedy pochwaliłem się tym zakupem znajomemu właścicielowi sklepu gdzie zaopatruję się w części do moich "Francuzek" zasmucił mnie mówiąc, że czeka mnie wał wyrzucony bokiem bloku bo ten typ silnika F9Q jest zbyt słaby konstrukcyjnie do tego typu przeróbek. Radzi mi powrót do normalnej mocy. Auto było przerabiane w Masters Tuning w W-wie. Mój poprzednik jeździł z tym trzy lata. Czy ktoś jeździ autem z tak podrasowanym silnikiem i czy jest szansa, że czarne proroctwa się spełnią? :-/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.

Powiem tak, autko nie jest wyżyłowane więc wg mnie wszystko powinno być dobrze. Mam wielu znajomych ktorzy robili sobie program i żaden nie narzeka. Takie opowiastki o tym że wał wyleci bokiem to sobie można gadać. Ostatnio kolega robił sobie w Łodzi chyba albo w warszawie w leonie 1.9 tdi program ze 120KM na 145KM. Wszystko zbadali i ok, jeździ super. Dzień w dzień robi 100km ze średnią prędkością 180km/h-200km/h i nic mu się nie stało.

Podjedź sobie najlepiej jak chcesz być pewien do nich niech podłączą pod kompa i sprawdzą jak działają wtryski, turbina jak dmucha itd porobią ci wykresy i jesli wszystko wyjdzie w normie to śmiało jeździj i się nie przejmuj.

 

[ Dodano: 2010-10-21, 22:03 ]

pochwaliłem się tym zakupem znajomemu

właścicielowi sklepu gdzie zaopatruję się w części do moich "Francuzek" zasmucił mnie mówiąc, że czeka mnie wał wyrzucony bokiem bloku bo ten typ silnika F9Q jest zbyt słaby konstrukcyjnie do tego typu przeróbek

Czyżby zazdrość typowego polaka?? Jak ktoś ma lepiej niż ja to trzeba go od razu zdołować niech się zamartwia chłopina :-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już to, że poprzednikowi silnik wytrzymał 3 lata świadczy

o jego wytrzymałości

.

Wiesz nigdy nie wiadomo ile faktycznie wytrzymał, bo równie dobrze mogł sobie miesiąc wcześniej to zrobić.

Chodzi o to że silnik nie jest wyżyłowany bo raptem ma jak piszesz 147KM ale to też jest tylko w teorii bo znając życie będzie miał mniej trochę tak ze 140-143KM. Chyba że masz jakiś wydruk z hamowni to wiesz. I moment obrotowy też tylko o 30Nm większy więc to nie jest dużo.

I gość dobrze zrobił że program sobie wrzucił a nie boxa, bo z boxem już byś miał do wymiany turbinę i pewnie jeszcze wtryski i zaworów trochę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!