Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

megane II dci ??


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie wszystkich uzytkowników megane. stalem sie niedawno wlascicielem tego modelu ( megane II 1.9dci 2002r) i mam kilka pytań ( mam nadzieje ze pomozecie):

 

1. ile oleum potrzeba do tego motoru? ( przyznam ze zalałem w ciemno elf 10wx40 dlatego ze przebieg nieznany i wlali około 4,5L))

 

2.czy majac system hands free po wyjsciu z auta (odpalonego oczywiście) i odejsciu na kilka metrów nie powinno zgasnąć??

 

3.jak sie wymienia filtr paliwa? ( sugerowano mi przy wymianie oleum ze tylko serwis bo dojście trudne )

 

4.odnośnie zawieszenia tył:szczególnie przy pokonywaniu poprzecznych nierówności mam wrażenie jakby auto uciekało na boki ( wrazenie sie potęguje na zakrętach), przód: coś stuka ale trudno opisać objawy

 

przepraszam za chaos ale uzytkuje auto dopiero od tygodnia ( do tej pory byłem szczesliwym uzytkownikiem fiata punto)

więcej grzechów nie pamiętam ( wszelkie uwagi nt auta mile widziane-z czescia juz zadążyłem sie zapoznać na forum

 

z pozdrowieniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.

olej_m2_s.jpg

 

2. nie. w MII nie ma czujnika odleglosci. auto tez nie zamyka sie samo przy zgaszonym silniku (tak ma tylko LII)

 

3. warto skorzystac z opcji szukaj na forum... LINK (wersja dCi 1.5 i 1.9)

 

4. warto skorzystac z opcji szukaj na forum... LINK

 

 

witam w imieniu administracji i mam nadzieje, ze bedziesz tak samo zadowolony ze swojej MII jak ja jestem :-D oraz, ze sie zadomowisz na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuje za wskazanie przydatnych linków :-D

 

ad 4: wszyscy piszą, że " uciekanie" auta tyłem przy poprzecznych nierównościach jest zjawiskiem normalnym i nic sie nie da z tym zrobić ( dziwne), chociaż mechanik chce mi wymieniać jakieś tuleje na belce!

nie wiem czy ładować sie w kolejne koszta czy sobie odpuścić i sie po prostu przyzwyczaić ( kurcze nawet moje małe punto lepiej pokonywało takie uskoki)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety tak jest w MII, ale dobrze go prowadzac przez zakret da sie to latwo opanowac i nawet prawie wyeliminowac.

 

a co do tulei, mozesz sie zapytac o koszty wymiany, jak nie duzo to sie zastanow, te tuleje rzeczywisci sie zuzywaja w MII

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!