Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie dotyczące zawieszenia. A mianowicie miałem podczas jazdy sytuacje kiedy z prędkości ok. 100 km/h musiałem bardzo mocno hamować do końca))) I teraz po tym wydarzeniu podczas jazdy biją mi mam wrażenie wszystkie koła. Byłem na ponownym wyważaniu kół ale nić nie pomogło. W związku z tym, czy mogły pokrzywić się obręcze kół ? czy tarcze hamulcowe ? Dzwoniłem do serwisu to powiedzieli mi, że Megany mają tak silne hamulce że zdarzają się takie przypadki, wtedy komplet felg do wymiany i tarcze. Co o tym sądzicie??? Jak macie jakieś sugestie to piszcie. Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już sprawdzałem opony mam nowe goodyeary hydragripy mają dopiero rok i ok. 28 tys. km za sobą. Nie wiem czy serwis chce naciągnąć mnie, ale wkurza mnie to bicie. Cytowałem gościa z serwisu ale jakoś mu nie ufam. Meg II ma wg. bardzo mocne hamulce ale czy możliwe jest coś takiego żeby obręcze i ewenutalnie tarcze uległy uszkodzeniu??? nie wiem dlatego pytam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytajcie panów z serwisu czy przypadkiem nie zdarzyło się gdzieś tak, że koła zostały a meganka poleciała :-D Myślę, że zwykła diagnostyka za parę złotych pokaże co jest. Przecież to nowe auto, pracowało nad nim masę inżynierów i felgi nie mają prawa się krzywić, tarcze zresztą też chyba że jeżdisz na takich tanich bublach jak ja. No ewentualnie na super rozgrzanych prosto w kałużę. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[Cięcie]

 

Otóż to akurat wyklucza całkowicie ponieważ koła mi się nie grzały. Tego jestem pewien bo co jakiś czas sprawdzam to. Tak samo jak to czy nie pojawiły się luzy na łożyskach kół. SlavOk wiem do czego zmierzasz ale akurat to nie jest to co sugerujesz. Poza tym po wymianie tarcz było wszystko ok tak jak napisałem bicie kół pojawiło się po tym ostrym hamowaniu na bardzo nierównej powierzchni (koleiny i dziury). Dzis popołudniu sprawdzę to na staji diagnostycznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym przegrzewaniem chodzi o to, że przy trochę ostrzejszej jeżdzie i częstszym używaniu hamulców tarcze potrafią się poważnie nagrzać. Ich raptowne schłodzenie np. w kałuży powoduje ich zwichrowanie. Jeżeli założyli ci jakiś tani zamienniczek zamiast tego za co zapłaciłeś to to jest możliwe. Oczywiście to tylko ewentualność. To zwichrowanie jednak powinno być raczej odczuwalne tylko przy hamowaniu z większej prędkości. Obstaję przy małym przeglądzie na stacji. Tam go wytrzepią i wyszarpią i znajdą przyczynę.Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było bardzo sucho upał nie do wytrzymania:))) ale dzieki za sugestie dziś jadę po 16 do speca od tego i zobaczymy.

 

[ Dodano: 2007-07-18, 20:10 ]

już problem został identyfikowany. Po przełożeniu felg z zimówek problem ustał. Okazało się że tylne felgi dostały bicia w poziomie (od lewej do prawej) i to powodowało efekt bicia kół. Teraz szukam felg stalowych aby uzupełnić kompelt stalówek ale najważniejsze, że jest wporzo. Dziwi mnie tylko jedno, że jak byłem wcześniej u innego wulkanizatora to według niego felgi były ok -ślepy czy co?? nie ważne. Grrunt, że znowu cisza zapanowała w aucie. Widać hamowanie na dziurach kończy się takim efektem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

napisze i ja coś :D znajomy miał przypadek nagłego hamowania na dosyć nowym asfalcie, i po hamowaniu zaczęło coś stukać. co się okazało to przytarły się miejscowo opony. z racji iż było to nowy samochód i na gwarancji opony wymieniono. więc sprawdź opony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

hejka potrzebuje pomocy. Mam podobny problem czyli bicie kierownicy i kół przy hamowaniu nawet delikatnym, wymieniłem ostatnio tarcze i wszystko było ok ale po ok 2-3 tys znowu powtórka, chciałem zauważyć że tacze wymieniam już drugi raz w przeciągu może 10k kilometrów. Macie jakieś pomysły skąd się to bierze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!