Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Części zamienne oraz ich dostępność


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Nie wiem jak inni użytkownicy MIII, ale ja zaczynam się powoli wkurzać. Rozumiem, że nowe auto, nowy model itd. Ale chcąc dokupić/ zamienić/ wymienić cokolwiek w naszym aucie, jesteśmy w zasadzie skazani na autoryzowany serwis. Nie wiem, czy jest to polityka wszystkich producentów nowych aut, ale w przypadku renault części oraz podzespoły użyte do konstrukcji MIII są typowe tylko dla tego modelu... Doświadczyłem tego w przypadku wielce skomplikowanej operacji wymiany kół z letnich na zimowe. Nie dość, że standard felg stalowych jest typowy tylko dla renault megane III po 2009 roku, to jeszcze śruby mocujące te felgi są również niestandardowe. Komplet to wydatek około 250 PLN w serwisie. Poprzedni megane miał podobne śruby, ale... do ich przykręcania trzeba było użyć klucza 19 a nie 17 jak w nowym. I tak dalej. Strach pomyśleć co będzie jak przyjdzie wymieniać filtry czy inne rzeczy. Nie mówiąc już co będzie jak się zdarzy dzwon... Części blacharskie serwis wyceni już sobie odpowiednio. Brrr...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przesada... rozstaw śrub 5x114,3 ma mnóstwo aut - z naszej stajni to laguna, kaleos - prócz tego niektóre Toyoty (Avensis II), Nissany, Hondy (Accord), Hyundai, Kia (Pro ceed) itd.. wiec wybór jest wręcz ogromny - co prawda nie wiem jak z ET ale zawsze są pierścienie centrujące... śruby 20 sztuk kupiłem u pierwszego oponiarza po 5 zł za sztukę (dodam że identyczne jak te które miałem w komplecie do zapasu)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście kombinować zawsze można i być może "jakoś" będzie pasować. Założę się, że jak użyje się do stalowych felg śrub od felg aluminiowych również "jakoś" będzie się kupy trzymać i może nic nie odpadnie.

Owszem, rozstaw 114,3 x 5 jest używany w innych modelach, ale ET 43 oraz otwór centrujący 66,1 już niestety nie. Można cudować z pierścieniami ale to już jest rzeźba. Szerokość wieńca felgi powinna mieć 6,5 cala. Podsumowując: felga 6,5x114,3x5/43/66,1 występuje tylko w megane III. Z resztą części jest podobnie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można cudować z pierścieniami ale to już jest rzeźba.

Jaka rzezba? Normalna sprawa. Pierscienie przewaznie sie stosuje przy felgach aluminiowych i chyba nikogo to nie dziwi.

Strach pomyśleć co będzie jak przyjdzie wymieniać filtry

czy inne rzeczy.

Ja juz wymienilem filtr, kupilem zamiennik w norauto.

Nie bylo najmniejszego problemu.

Podobnie z wycieraczkami.

 

Przy pisaniu postów stosujemy polskie litery-->regulamin się kłania-popraw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Nie jest aż tak źle jak pisze Grzegorz s ja kupując auto w zimie (standardowo był na letnich michelinach) kupowałem od razu zimówki - komplety negocjując cenę nie udało się w renault dobrze pogadać dlatego kupiłem komplet stalówek i gumy w sklepie internetowym - wcześniej sprawdziłem zgodność numeru referencyjnego produktu ustalając go w renault. Samochód odbierałem u odległego o 600 km dealera i opłacało się komplet kół wysłać tam kurierem. Wcześniej na szczęście poinformowali mnie, że i śruby będą inne dla stalówek te do alusów mają ruchomy sworzeń ale -podali mi jednocześnie numer referencyjny i ustaliłem, że kupię je gdzie indziej za 25% kwoty którą musiałbym wybecalować w salonie. tak że z częściami - podzespołami powszechnymi problemu nie ma. Rzeczą oczywistą jest że w pierwszych 3 lata produkcji modeli 'monopol" na zamienniki ma producent ale jak zauważycie dużo elementów w megan jest logowanych np przez valeo - te części można swobodnie dokupić taniej w pudełkach bez logo R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!