Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Lekkie szarpanie przy ok. 2500 obr/min


kwiat

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jako że już ponad miesiąc użytkuję moją Megankę, zdążyłem już się trochę z nią zapoznać. Wczoraj przy długiej trasie zauważyłem, że podczas np. wyprzedzania, przy obciążanym samochodzie i zdecydowanym wciśnięciu pedału gazy, megi lekko poszarpuje, ale tylko przy ok. 2500 obr/min. Poniżej i powyżej tego zakresu jest wszystko ok. Może jestem przewrażliwiony, ale mam lekkie obawy czy to czasami nie wtryskiwacze. Silnik 1.5 dCi, przebieg 101 kkm. Jeśli chodzi o ropę to tankuję tylko na orlenie i BP, ale zwykły ON, nie vervę czy Ultimate. Czy warto w tym silniku stosować jakieś ulepszacze do czyszczenia wtrysków czy absolutnie nie powinno się tego robić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam podobny problem. Gdy powoli naciskam pedał gazu to wszystko jest OK. Dodając gazu gwałtownie pojawia się leciutkie szarpnięcie, jakby na ułamek sekundy tracił moc i przyspiesza dalej. Przy prędkości około 130km/h i obrotach w granicach 3000 też coś takiego mi się pojawiło. Na razie testuję dwa pedały gazu ale nie widzę większej różnicy. Autko po wymianie kompletnego rozrządu, kompletnego sprzęgła, łożysk na półosiach, rolki napinacza paska alternatora i filtrów paliwa, powietrza, oleju i samego oleju (oczywiście to wszystko systematycznie robione po zakupie autka :)). Poza tym auto było podpinane pod kompa i nic nie pokazało, żadnych błędów. Wszyscy piszą żeby wyczyścić zawór EGR i przepływomierz. Niestety u mnie przepływomierza nie ma ( M II 1,5 dci silnik K9K 722 82KM), więc pozostaje zawór EGR. Jeśli ktokolwiek widział, ktokolwiek wie jakaż to może być przyczyna takiego przydławiania to bardzo proszę o jakieś podpowiedzi i rady.

 

[ Dodano: 2011-01-13, 12:57 ]

Witam.

Jeśli u Pana nadal występuje takie szarpnięcie to polecam sprawdzić zawór EGR. U mnie sprawa się wyjaśniła. Pewnego dnia samochód zaczął tracić moc dokładnie tak jak to opisywali inni na forach gdy ma się uszkodzony zawór egr. Jeździć się nie dało więc wypiąłem wtyczkę od egr-u i autko śmiga jak nowe. Na razie jeżdżę z wypiętą wtyczką ale muszę coś z tym zrobić. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!