Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Tak się jeżdzi tylko w Polsce


kacper69

Rekomendowane odpowiedzi

najgorsze jest to ze ryzykujemy nasze zycie i nasze auta narazamy na kontakt z takimi psychopatami. jezeli bylbym tym instruktorem z filmu to postaralbym sie o dozywotni zakaz prowadzenia dla tej kobiety. kurna mowili mi na w szkole jazdy na kursach ze okolo 1-2% spoleczenstwa jest niewyuczalne. nigdy nie bedzie moglo prowadzic. na moj gust ona nalezy do tego 1-2%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

film z maluchem i kierowcą tira znany......podróżujący maluchem maja zabawe, nie będąc świadom ze kierowca TIr-a ma "ustawioną jazdę" (wyprzedzanie) przez CB radio..

swoją drogą wieokrpotnie to mówiłem.banda debili...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość GazMajster

To teraz ja Wam opowiem historyjkę, którą widzę codzień.

Mieszkam w Skierniewicach od 6 lat. Poprzednio całe życie w Łodzi. Często jeżdżę do Wawy i moje zdanie o tamtejszych kierowcach (generalizuję) jest takie, że każdy z nich wygrał prawko na loterii w kiosku RUCHu.

Ale wracając do tematu. W naszym młym miasteczku jest centralny ośrodek egzaminacyjny nauki jazdy. Ciężko przejechać przez miasto, bo zawsze trafisz na lekcję. Przyjeżdżają tu wszyscy z miast leżących nawet o 70 km. na egzaminy. Byłem raz świadkiem, kiedy na 1 skrzyżowaniu stało 27 Yarisek. Horror.

Ale najciekawsze. Mieszkam w centrum miasta przy skrzyżowaniu dwu ulic. Małe to uliczki, ale skrzyżowanie dość ciekawe. Otóż do tego skrzyżowania prowadzi tylko jedna droga, którą można dojechać do niego. Jest to droga jednokierunkowa. Na skrzyżowaniu można jechać prosto, w lewo lub prawo. Jkbyś nie pojechał zawsze skręcisz w jednokierunkową. I tu jest numer!! Otóż każda jedna lekcja zawsze zatrzymuje się na tym skrzyżowaniu, mimo, że nie ma żadnego znaku STOP czy USTĄP PIERWSZEŃSTWA, bo i po co, jeśli nie ma prawa z jakiejkolwiek strony jechać jakiekolwiek auto??

Potem są problemy aby odjechać i tworzą się korki. Kilkakrotnie pytałem "nauczycieli" dlaczego się zatrzymują. Albo odpowiedzi nie dostałem, albo zobaczyłem paluszka (wiemy którego) albo otrzymywałem odpowiedź "na wszelki wypadek".

Pytanie. Jak mamy wymagać od kierowców logicznego myślenia jeśli "nauczyciel" tak ich uczą? Myśląc w ten sposób taki kierowca albo będzie zatrzymywał się na każdym skrzyżowaniu "na wszelki wypadek" albo będzie pokazywał paluszka, bo tak mu "instruktor" powiedział lub pokazał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myśląc w ten sposób taki kierowca albo będzie zatrzymywał się na każdym skrzyżowaniu "na wszelki wypadek" albo będzie pokazywał paluszka, bo tak mu "instruktor" powiedział lub pokazał.

oby tacy kretyni sie tak zatrzymywali na egzaminie... jezeli chocby przychamuja ''na wszelki wypadek'' to spowoduja zagrozenie, jezeli sie powtorzy to po egzaminie. Ale zgadzam sie z Toba ze niektorzy to k**a to prawo chyba ukradli :evil: . ja nie jestem wyjadaczem, przeciwnie, zielonym lisciem raczej, ale potrafie jezdzic bezpiecznie dla innych, a jak mi jakis skur... przeskakuje przed nosem z wewnetrznego pasa na rondzie bo mu sie przypomina ze mial zjechac to mnie krew zalewa... :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym się nie zgodzę. W Ostrołęce jest więcej nietypowych miejsc dla kierowcy niż w Warszawie. A ludziska jeżdżą tam zdawać bo na ewentualny kolejny egzamin czekasz znacznie krócej niż w Warszawie. Proporcje zdających do przystępujących są podobne i tu i tam. Nauczyciele z Warszawy też są debilni (nie wszyscy oczywiście). Ostatnio kurs robiła moja żona i instruktorka kazała jej włączać lewy kierunkowskaz po wjeździe na rondo. Kiedy moja żona powiedziała jej że nie jest to poprawne, odpowiedziała że wie ale narazie ma tak jeździć. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ucza takich pierdol i potem czlowiekowi zostaje. Moim zdaniem najlepiej sprawa z kierunkowaskazami na rondzie jest rozwiazana w Wielkiej Brytanii (Nie wiem czy jest to przepis, czy tylko umowa wsrod kierowcow, ale wiele osob tak robi).

 

Mianowicie.

Mamy rondo z 4 wyjazdami i tak:

Jesli wyjezdzamy w lewo (przejezdzamy 1/4 ronda) to wlaczamy lewy kierunek.

Jesli jedziemy prosto (1/2 ronda) to nie wlaczamy w ogole.

A jesli jedziemy w prawo (3/4 ronda) to wlaczamy prawy.

 

Proste, wszyscy widza kto gdzie jedzie itd.

 

A u nas, jeden na rondzie wlacza lewy kierunek, inni nie wlaczaaja wcale, a prawych uzywa bardzo niewiele osob (glownie "L" sic!).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na przykład ja robiłem kurs w Radomiu (też ma parę miejsc - uwalaczy), miałem niezłego instruktora, ale ze względu na długi czas oczekiwania zdawałem w ... Białej Podlaskiej a tam ... cztery skrzyżowania 1 pas ze wszystkich stron, światła, 30 minut, zdane, dziękuję.

Dodam jeszcze, że na egzaminie pierwszy raz wrzuciłem 4 bieg i facet kazał mi jechać szybciej (prawdopodobnie przekroczyłem dozw. prędkość) bo "pan umie jeździć, a następni czekają".

 

Uważam, że najbardziej liczy się szkoła jazdy / instruktor, a gdzie zdamy egzamin ma mniejsze znaczenie (chociaż myślę, że w Wawie byłoby trudno ale to tylko przypuszczenia, a jazdy po Łodzi unikam jak mogę).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Easy na małych rondach może takie włączanie kierunków jak w Anglii jest dobre, ale na trzy pasmowym ciężko ogarnąć całe rondo i pamiętać które auto skąd wjechało. Istna masakra by była. Często jeżdżę z Warszawy na Nieporęt. Ludzie jadą w odwrotnym kierunku i na rondzie co dziesiąty włącza prawy kierunek że zjeżdża, a ja czekam jak debil bo przecież nie wiem czy nie pojedzie dalej po rondzie. :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bargar - jest jeszcze kwestia tego, ze u nas ronda w porownaniu do normalnych skrzyzowan to dalej zadkosc. W Wielkiej Brytanii zdecydowana wiekszosc wszystkich skrzyzowan to ronda :) Przynajmniej w tych okolicach po ktorych ja sie poruszalem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!