Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Scenic II 1,9 w automacie poszukiwany


acidmk

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Mam Scenic'a I z 1998 roku 1,9 dTi i planuje zmianę auta.

Nowy powinien być w diesel'u, mieć automat (choć nie mam pojęcia jak ASB spisuje się w Renault - ma ktoś taki model?) i najchętniej panoramiczny dach :-)

Jak na razie znalazłem tą ofertę, co o niej myślicie?

http://otomoto.pl/renault-scenic-privilege...-C16130238.html

Pozdrawiam

Acidmk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i najchętniej panoramiczny dach

:-)

 

Zastanów się dwa razy zanim kupisz Renówkę z takim dachem - prezentuje się świetnie, ale zimą jest tragedia - dach trzeszczy na uszczelkach jak szalony - ja niweluję to smarem silikonowym do uszczelek w dużej ilośći tuż przed nadejściem myjni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cytat

 

Rav85, dzięki za radę, taki dach wygląda fajnie ale rzeczywiście takie problemy trzeba wziąć pod uwagę. Szczególnie że moja Renia pod gwiazdami stoi.

 

Pozdrawiam

Acidmk

 

Nie cytuj całego posta, jeśli odpowiadasz bezpośrednio pod nim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy klon wyposażeniowy-Privilage toto na pewno nie jest. Wg tapicerki wnętrza (obicia foteli, kolorystyka deski rozdzielczej i kierownicy) oraz fabrycznych kołpaków jakie ma jest to Exppression z pakietem "Rodzina". Ponadto nie ma ESP (wyłącznik po lewej stronie od kierownicy jest od wyłączania czujników parkowania). Brak HF i tempomatu, poza tym ciekawy układ wyposażenia-nawigacja w tej wersji wyposażenia to akurat rzadkość przynajmniej w samochodach kupowanych w Polsce. Jak masz blisko podjedź obejrzeć, najpierw jednak postaraj się zdobyć VIN i sprawdź w serwisie, powinno wyjść także wyposażenie. Na oko wygląda dobrze, tylko jak zwykle z Plakiem pojechali... jak mozna tak wyświecić kierownicę :-) :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Dzięki pizza za ocenę auta, wysłałem do nich pytanie o VIN i to ESP, ciekawe czy się odezwą?

Czy serwis pobiera opłatę jeśli sprawdzasz VIN? Jak się to załatwia? Nie ma w sieci możliwości sprawdzenia wyposażenia po numerze VIN?

A jak jest z automatyczną skrzynią biegów przy silniku 1,9? Daje to radę?

Pozdrawiam

Acidmk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzenie po VIN to zależnie od serwisu, mi sprawdzali za frajer, ale jak przyprowadziłem samochód na oględziny to kasowali ok. 300zł. Sam zastanawiałem się nad automatem, nawet jednego w Warszawie sprawdzałem i jednak sobie odpuściłem, wynikało to z wycieku oleju w okolicy łączenia ze skrzynią biegów... (inna rzecz że znalazłem coś ciekawszego jednak :-) ) Skrzynia biegów powinna sobie spokojnie dawać radę, z moich prób sprawdzanym samochodem dynamika była zadowalająca, ale jeżeli nie jeździłeś z automatem i nie jesteś w 100% przekonany to powinieneś trochę pojeździć i sprawdzić wrażenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do automatu to jestem przekonany na 100% Jeździłem Mercedes C220 z ASB i powiedziałem sobie że moje następne będzie miało automat.

Sporo jeżdżę po Wawie i stąd przekonanie o wyższości automatu nad manualem.

Spokojnej nocy

Pozdrawiam

Acidmk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Palider tyle że Ty masz 6 biegowy automat, w 1,9 jest 4. Sam brałem pod uwagę 2.0dCi z automatem, ale trafić dobry egzemplarz w Polsce to niezła sztuka. Jeżeli juz jest to często ma gigantyczny przebieg, a jezeli nie ma gigantycznego przebiegu to może mieć cenę z kosmosu (przerabiałem coś takiego i dolatego mam 2.0T :-) ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Optima 2.0dCi jest jedynym silnikiem w Scenikach II z sześciobiegowym automatem, nie miałem okazji jeździć taką wersją, ale jako jeden z samochodów branych pod uwagę do zakupu był w planach i to z bardzo pewnego źródła. Jednak cena jaką mi zaserwowano zniechęciła mnie i mam to co mam :-)

 

Podejrzewam że taka sama skrzynia biegów moze funkcjonować w innych modelach (Laguna, Espace, Koleos) z tymi silnikami. Nie dam sobie ręki odciąć ale silniki 2.0dCi występują z mocami 150 i 175KM (może jeszcze jakies inne) i najprawdopodobniej są łączone z taką skrzynią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Hmmm ... zdjęcia zrobione przez znanego z innych for fotografa. Widziałem już wielokrotnie zdjęcia tego gościa m.in. na formu Laguny. Gość robi dużo takich zdjęć właśnie w Płocku i okolicach. Wiem z opinii ludzi, że nie wszystkie auta są tak piękne jak na fotkach (ingerencja photoshopem).

 

Można powiedzieć, że ze zdjęć auto piękne i w sumie nie ma się do czego przyczepić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylny prawy fotel (oparcie) porwane, nie widzę naklejki znamionowej na prawym słupku. A jeśli chodzi o tego fotografa, to faktycznie dopiero czytałem o nim w innym temacie tegoż forum, jest specem od kamuflażu, ponoć wszystko poprawia.

Znalazłem, dorzucam - posty makuli i Łysy

http://megane.com.pl/postlink/226640.htm?s...8963a89e#226640

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!