Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

nie włącza się radio i nie gaśnie zegarek i


Rekomendowane odpowiedzi

zaskoczył mnie dziś taki problem przestało włączać się radio w ogóle cisza zupełna ani przyciskiem ani nic a jednocześnie cały czas pali sie zegarek i temperatura nawet po zamknieciu auta nie gaśnie wcale, co mogło sie stać? poradzicie coś?

 

samochód to scenic 2007 a radio bez navigacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

SpecPC, tak, tylko że Twoja porada problemu nie rozwiązuje do końca. Mi już drugi raz tak się stało i co niedługo mam co tydzień radio od zasilania odłączać i na nowo wszystko ustawiać?

 

Czy ktoś zna przyczynę tegoż problemu opisanego w pierwszym poście?

 

[ Dodano: 2011-01-30, 12:28 ]

nie minęło 3 dni i znowu to samo, może zna ktoś przyczynę tego, że radio nie da się włączyć i świeci się wyświetlacz godziny cały czas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

W moim Scenicu z 2006 r. takie objawy wskazywały na niedoładowany akumulator. Po doładowaniu akumulatora problem ustąpił. Czasami trzeba odpiąć na chwilę akumulator i po podłączeniu wprowadzić kod radia. Ale najważniejsze jest to że w ten sposób wiem kiedy trzeba doładować akumulator.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie co jakiś czas podobnie - na wyświetlaczu tylko godzina i temperatura, nie można włączyć radia, żadne przyciski nie działają. Pomaga odłączenie akumulatora ale to nie jest sposób na zlikwidowanie przyczyny. Akumulator wygląda na sprawny ( oczko zielone ).

Co to może być ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Miesiąc temu wyjąłem akumulator z samochodu i podłaczyłem go na 48 godzin. Po tej operacji nie miałem już żadnych problemów z radiem i świecącym zegarkiem. Akumulator w moim Scenicu ma tyle lat co samochód (5). Widocznie potrzebuje co jakiś czas konkretnego doładowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam podobny problem z tym że radio potrafi wyłączać i włączać samo w ciągu minuty kilkanaście razy wraz z wyświetlaczem. Wyświetlanie godziny i temperatury działa normalnie. Zauważyłem, że po lekkim stuknięciu w radio, gdy ono gra powoduje to jego wyłączenie i włączenie. To może być wina radia czy kostek?

Od samego początku odkąd posiadam samochód wyłączało się ale kilka razy w tygodniu.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

qwerty1234; najprawdopodobniej jak już Sam zauważyłeś przyczyną tej usterki może być kostka, która wymaga przeglądu i ewentualnie naprawy. Powinieneś to sprawdzić w pierwszej kolejności. Jeżeli nastąpi poprawa to będziesz wiedział, że dalej nie musisz szukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!