Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

nie włącza się radio i nie gaśnie zegarek i


Rekomendowane odpowiedzi

  • 8 miesięcy temu...

Chciałbym powrócić do tematu ponieważ usterka zawieszania się radia powróciła.

Przez okres letni żadnych problemów - od czasu kiedy w nocy są przymrozki, rano wiesza mi się radio tak jak ubiegłej zimy.

Akumulator ten sam - nie wymieniałem ponieważ jest w 100% sprawny, ładowanie na poziomie 14,5V.

Zastanawiam się czy to przymrozki "szkodzą" radiu ?

 

Proszę o informację, który bezpiecznik jest od radia - łatwiej go wyjąć na chwilę aby odblowoać radio niż odkręcać klemę.

 

Dodano: 21 lis 2011 - 20:13

Przed chwilą sprawdziłem: wyjęcie bezpiecznika odpowiedzialnego za zasilanie radia nie rozwiązuje problemu.

Tylko odkręcenie klemy odblokowywuje radio !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo do radia idą dwa przewody "+". Jeden daje napięcie 12V "+" włożeniu karty i naciśnięciu przycisku start stop. Drugi jest do podtrzymania pamięci radia i jest na stałe podpięty. I wydaje mi się ze kolega wyciągał bezpiecznik od napięcia 12V"+" po karcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mam pytanie czy jest jakaś 100% odpowiedź na tego typu usterkę bo ja w mojej MeganceII (1.5 dCi 2007) mam taki sam problem z radiem i wyświetlaczem - opanowałem wyjmowanie i odpięcie kostek plus wpisanie codu (w 2-3 min) ale takie rozwiązanie mnie nie satysfakcjonuje! Co do tezy naładowanego akumulatora mam pewne obawy bo mam do pracy 40 km w 1 stronę i dzień w dzień auto jeździ a z tym radiem to jest raz na 2-3 miesiące a czasem 2-2 razy w tygodniu!

Potem znów spokój przez 1-2 miesiące, a nigdy nie doładowywałem akumulatora!Wiem że temat jest dość stary może już ktoś go "rozkminił"? Proszę o podpowiedź!Z góry dzięki Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Czy ktos zna definitywną odpowiedź na przyczyny opisanego problemu z radiem? W zeszłym roku tez miałem problem i w tym wraz z przymrozkami powrócił. Trochę zimna i zegarek i termometr świeci a radio nie działa. Akumulator wymieniałem w styczniu i dwa tygodnie po wymianie problem powrócił. Później było cieplej i wszystko było ok. Może ktoś wie, czy w którymś ASO mają na to sposób? Może przyczyna tkwi w tych kablach wciskanych do radia bo mam wrażenie że w mrozy ponadprzeciętnie sztywnieją? Liczniki, termometr?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!